Sarajevo preokretom do trijumfa

GFC Sarajevo je večeras na domaćem terenu savladao MNK Hercegovina rezultatom 7:5, čime je smanjio zaostatak u finalnoj seriji na 2:1 i izborio četvrti meč doigravanja. Serija se igra na tri dobijene utakmice.

Nakon dvije pobjede Hercegovine zaredom, i večerašnji duel je za goste iz Širokog Brijega krenuo dobro, a Dragan-Edi Marić im je donio vodstvo u 7. minuti. Darko Ivanković je pogodio za 2:0 u 9. minuti i činilo se da su gosti na dobrom putu da u tri utakmice riješe stvari, no domaćin se nakon toga probudio.

Amel Handžić pogađa za 2:1 u 13. minuti, a tim rezultatom odlazi se i na odmor, da bi već u prvoj minuti nastavka za 2:2 pogodio Faruk Brkanić.

Već u 23. minuti, domaći dolaze do potpunog preokreta, kada za 3:2 pogađa Stefan Jokić.

Bio je to međutim tek početak uzbuđenja, jer u 25. minuti Ante Ćorluka pogađa za 3:3, a već u 26. gosti drugim pogotkom Dragana-Edija Marića dolaze do novog vodstva od 4:3.

Jasmin Hodžić u 30. minuti donosi domaćima novo poravnanje, a Muanis Duvnjak u 34. pogađa za 5:4.

Ćorlukinim drugim golom, u 37. minuti je bilo 5:5 i meč je zaista mogao otići u oba pravca.

Ipak, domaći su pokazali više pribranosti i u 38. minuti su drugim golom Duvnjaka poveli sa 6:5, da bi stvari zaključio Brkanić, drugim golom za 7:5.

Slijedi četvrta utakmica koja se igra u Hercegovini, a nema dileme da će i ona ponuditi velika uzbuđenja.