16.06.2024 nfoprijedor.ba

Sloga čeka protivnika

U revanš susretu polufinala baraža Omladinske lige BiH juniori “Sloge” iz Doboja danas su u Prijedoru rezultatom 2:0 pobjedili “Rudar-Prijedor”.

Sloga je u prošlom susretu u Doboju slavila rezultatom 4:2 i plasirala se u finale baraža za Premijer ligu BiH.

Pred početak susreta delegat meča Borislav Grahovac uručio je pehar šampionu lige Zapad Rudar Prijedoru i šampionima Sjevera “Slogi”.
Znatno iskusnijoj i fizički dominantnijoj ekipi “Sloge” suprostavio se tim mlađih kadeta, kadeta i juniora “Rudar-Prijedora”.
Prvi šut gostiju završio je u mreži “Rudara” nakon 3 minuta susreta. Strelac je bio Lazar Ačkar.

Mladi “Rudari” su u nastavku imali više prilika za izjednačenje ali je izostala realizacija.

Oko 250 ljubitelja fudbala pozdravilo je majstorije Marka Šebeza, Jovana Dragojevića, borbenost Pavla Zeca.

U oba meča osjetio se izostanak golgetera Filipa Predojevića. U finišu susreta, 84. minut, drugi gol za “Slogu” postigao je rezervista Sloge Rijad Kurtić.

U fer i korektnoj utakmici danas je trijumfovao bolji tim. Na minuloj sezoni čestitke zaslužuju mlađi kadeti, kadeti i juniori “Rudar-Prijedora” koji će šanšu povratka u Premijer ligu BiH tražiti u narednoj sezoni.