Igman iščupao bodove

Igman, Konjic

Fudbaleri Igmana iz Konjica igraju jako dobro u posljednje vrijeme, pa su upisali i četvrtu uzastopnu pobjedu, ovaj put protiv GOŠK-a 3:2.

Igman u desetoj minuti stiže do vodstva. Bila je to prva prava šansa na utakmici za tim Husrefa Musemića, Aldin Mešić je sa desne strane odigrao povratnu za Elvedina Herića koji sa vrha kaznenog prostora šalje neodbranjiv šut u mrežu Tarika Karića i donosi svojoj ekipi vođstvo.

GOŠK ipak brzo uzvraća. Sedam minuta kasnije lopta iz posljednje linije ide prema napadu, činilo se da će odbrana Igmana lako očistiti opasnost, ali su jako loše reagovali, lopta prolazi do Faruka Gogića, koji nesebično odigrava za Ivana Novakovića i to je 1:1.

Nije ni radost gostiju iz Gabele dugo trajala jer Elvedin Herić u 23. minuti nastavlja svoju odličnu formu u posljednjim utakmicama i po drugi put trese mrežu Karića. Ovaj put je dočekao odbijenu loptu nakon intervencije Riada Šute i pospremio je u mrežu za 2:1.

Nakon toga slijedi nekoliko šuteva obje ekipe, Herić je probao još jednom, Tarik Karić odbranio, a na drugoj strani Gogić šutira Ćeman brani.

U 42. minuti raduje se ponovo GOŠK. Opet velika greška Igmanove odbrane, Edis Buturović je napravio veliki kiks, lopta dolazi do Hamze Ljukovca koji je asistent, a Martin Šroler lijepim udarcem pogađa gol za 2:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Igman kreće još ofanzivne prema naprijed u drugom poluvremenu. Još u finišu prvog dijela Husref Musemić je morao mijenjati i iz igre izvesti centralnog napadača Mirsada Ramića, a umjesto njega je uveo Juniora Tala, i upravo je fudbaler iz Obale Slonovače pogodio u 63. minuti utakmice. Desna strana Igmana je dobro funkcionisala danas, pa su Šehić i kapiten Anel Hebibović u glavnoj ulozi i sada, ovaj drugi ubacuje u sredinu za Tala, koji se okreće i sa peterca pogađa za 3:2.

Bilo je do kraja utakmice još uzbuđenja pred oba gola, ali mreže su mirovale, pa je na kraju ostalo 3:2 za Igman, koji nastavlja svoju lijepu seriju pozitivnih rezultata u VVIn ligi BiH, dok GOŠK ostaje zakucan za posljednje mjesto na tabeli sa samo jednim bodom.

Borac 2 : 0 Radnik
Željezničar 1 : 0 Posušje
Široki Brijeg : Sarajevo
Velež 0 : 1 Zrinjski
Igman 3 : 2 GOŠK
Sloboda 0 : 3 Sloga