Mošćanica u pripremnom meču bolja od Romanije

Koban start drugog dijela

Fudbaleri Romanije su u četvrtoj pripremnoj utakmici ovog ljeta poraženi od Mošćanice na svom terenu 3:2.

Dejan Dragičević traži još uvijek dobitnu formulu za prvenstvo, rotira igrače, kao i njihova mjesta u ekipi, pa je i protiv drugoligaša FBiH probao neke nove zamisli. Po prvi put mu je zaigrao mladi Ahmed Kurtanović, koji je ove sedmice stigao u Pale, nakon što je prošao pripreme sa Slavijom, a u vrhu napada je zaigrao Edis Husović, dvadesetsedmogodišnji napadač koji stiže iz Jedinstva Bihać. On još uvijek nije definitivno dogovorio saradnju sa Paljanima, ali je velika vjerovatnoća da će ostati u Palama tokom jesenjeg dijela sezone.

Romanija je do vodećeg gola došla u 21. minuti utakmice, a strijelac je bio Borislav Cicović koji poslije kornera koristi grešku gostujućeg golmana i pogađa za 1:0.

Imala je Mošćanica veliku priliku u finišu poluvremena da izjednači, ali je mladi Stefan Šubara odbranio penal.

Što Mošćanica nije uradila u finišu prvog poluvremena sa penala, jeste na startu drugog poluvremena. U samo šesnaest minuta gosti iz Sarajeva postižu tri pogotka i potpuno preokreću rezultat. Djelovala je Romanija prilično loše u ovom periodu igre, pa prvo Đono postiže eurogol u kontra rašlje za 1:1. Imao je Aleksandar Mitrović zicer, ali je golman Mošćanice fenomenalno odbranio situaciju 1 na 1, da bi na drugoj strani Kemal Čaušević protutnjao kroz odbranu domaćih i lako pogodio za potpuni preokret.

 U 61. minuti već je bilo i 3:1 za goste. Neozbiljno su shvatili domaći defanzivci Amela Zunđu, pustili ga da dođe do 16 metara i uputi šut, te pogodi rašlje Šubarinog gola.

Sa izmjenama skoro svih igrača na terenu u obje ekipe Romanija bolje ponovo izgleda na terenu, te u 81. minuti i dolazi do gola. Ahmed Kurtanović je centrirao, a štoper Strahinja Čvoro pogodio glavom za 3:2.

Mogla je Romanija i do potpunog izjednačenja, ali u 86. minuti poslije kornera Aleksandar Mitrović pogađa prečku, te je i ostalo do kraja 3:2 za Mošćanicu.

Romanija je nastupila u sastavu D. Mitrović, Hadžibegović, Alić, Str. Pekić, Rizvanović, Cicović, Sosa, Kurtanović, Radović, Husović, Križevac  Igrali su još: Šubara, Bašović, A. Mitrović, Vučinić, Ste. Pekić, Park, Gluhović, Kim, Oh Tae Kvan, Ješić, Čvoro


Zvijezda 09 3 : 0 Omarska
Vlasenica 0 : 2 Leotar
Laktaši 4 : 0 Velež
Drina 4 : 0 Slavija
Sutjeska 0 : 1 Kozara
Romanija 0 : 0 BSK
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Laktaši 21 13 4 4 43
2 Leotar 22 10 10 2 40
3 BSK 19 12 3 4 39
4 Zvijezda 09 22 8 6 8 30
5 Kozara 20 8 5 7 29
6 Drina 20 8 4 8 28
7 Sutjeska 20 8 4 8 28
8 Slavija 20 7 7 6 28
9 Romanija 20 7 4 9 25
10 Famos 21 6 6 9 24
11 Velež 19 6 1 12 19
12 Vlasenica 22 4 6 12 18
13 Omarska 20 4 4 12 16
XS SM MD LG XL XXL