Rudar Prijedor oštećen za penal – VAR zaspao na „Grbavici“?

Željezničar - Rudar Prijedor

„Fenjeraš“ Rudar Prijedor je osvojio prvi bod u novoj sezoni odigravši na Grbavici protiv Željezničara (1:1), ali su Prijedorčani mogli i do cijelog plijena da nisu oštećeni u finišu utakmice.

Naime, kod rezultata 1:1, poslije jednog napada u šesnaestercu domaćina Kolin Sidorf, strijelac gola za Željezničar je brutalno startovao na napadača Prijedorčana Nedima Keranovića i faulirao ga. Glavni sudija Dražen Marić iz Bijeljine nije mogao da vidi ovu situaciju, ali je VAR „zaspao“ na stadionu Grbavica i nije se oglasio!

U VAR kombiju bili su Ernis Džemidžić iz Goražda i Arnel Novalić (Doboj-Istok) koji su „prećutali“ oočigledan jedanaesterac za „rudare“ sa Sane i na taj način oštetili gostujući tim, a po svemu sudeći mu uzeli i pobjedu.

Zanimljivo je da je u prvom poluvremenu bila zanimljiva siituacija kada je sudija marić dosudio jedanaesterac za Rudar Prijedor kod rezultata 0:0, kada se vidjela noga Željinog defanzivca na leđima gostujućeg napadača, ali je VAR u korist sarajevskog tima reagovao i zvao glavnog sudiju koji je, potom, poništio svoju prvobitnu odluku.


Sarajevo : Željezničar
Široki Brijeg : Radnik
Borac : Posušje
Sloga Meridian : Rudar Prijedor
Zrinjski : Velež
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Borac 16 12 1 3 37
2 Zrinjski 16 11 3 2 36
3 Velež 17 7 3 7 24
4 Željezničar 16 6 5 5 23
5 Sarajevo 17 6 5 6 23
6 Široki Brijeg 17 5 7 5 22
7 Sloga Meridian 16 4 5 7 17
8 Radnik 17 4 5 8 17
9 Posušje 17 3 5 9 14
10 Rudar Prijedor 17 3 5 9 14
XS SM MD LG XL XXL