Pehar putuje u Ugljevik

Večeras se slavi u Ugljeviku. Pehar u rukama Jovane Radovanović

Košarkašice ŽKK "Rudar Sport" osvojile su Kup Republike Srpske prvi put u istoriji. U finalnom meču bile su bolje od ekipe ŽKK "Orlovi" iz Banjaluke. Na kraju ŽKK "Orlovi"-ŽKK "Rudar Sport" 57:75 (na poluvremenu 36:38).

Prepuna dvorana "Oblićevo" od prvog minuta pružala je podršku košrakašicama iz Banja Luke te gostujućim košarkašicama nije bilo lako. I pored toga odlično su započele meč i u prvoj četvrtini napravile dvocifrenu razliku.

U drugoj četvrtini košarkašice Orlova se vraćaju u igru i stižu na samo jedan koš zaostatka na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme je počelo boljom igrom Orlova pa su zvanično domaće igračice doše i do prednosti od 2 poena. U tom momentu trener Ugljevičanki pravi ključnu odluku i u igru uvodi Svjetlanu Ilić, koja je zatvorila prilaz svom košu i uz 3 ukradene lopte u lratkom periodu donijela nekoliko lakih poena za svoju ekipu. Na kraju treće četvrtine Ugljevičanke su imale 12 poena prednosti. Početak poslednjeg perioda bio je kao i završetak trećeg, Ugljevičanke su nemilosrdno punile koš Orlova te je u jednom momentu bilo i 24 razlike.

U poslednjoj minuti meča, i jedna i druga ekipa pružile su priliku mlađim igračicama te su i nade ova dva kluba upisale vrijeme za dragocjeno iskustvo igranja pred punim tribinama od kojih su dobile gromoglasan aplauz.

Prvo ime meča je bila Anida Čorović (20p, 4sk, 3as) a uz nju odličan nastup su imale i Svjetlana Ilić (16p, 7sk, 3ukl) Naida Glotić (8p, 12sk), Jovana Radovanović (11p, 7sk) Nataša Filipović (11p, 7sk), Amina Čehajić (9p, 7sk) u ekipi Rudar Sporta. U ekipi Orlova Prvo ime bila je Nataša Šobot (15p, 3sk) a pratile su je Ljiljana Kiklić (10p, 4as), Milica Zeljković (11p, 6sk, 2as) i Dragana Domuzin (6p, 8sk)