Mitrović zaradio tri boda

Pobjedom nad ekipom Birča, na njihovom terenu, Rudar 1925 je zauzeo treće  mjesto na tabeli regionalnog Istoka.

Iako je ekipa iz Ugljevika u Derventu došla kao favorit, Birač je pružio jak otpor, tako da su veći dio utakmice snage bile izjednačene i vodila se žestoka borba za svaku loptu. Gosti prvi dolaze do vođstva u 30. minutu. Nakon solo prodora kroz domaću odbranu Mitrović šutira, ali njegov udarac odlično brani golman Tešić. Ipak, sreća je bila na strani Rudarove devetke, do koga se lopta odbija i njegov drugi udarac završava u mreži Birča. Osam minuta kasnije najbolji strijelac domaće ekipe Đurić koristi grešku protivničke odbrane i poravnava rezultat na 1:1. Drugo poluvrijeme počinje ofanzivnijom igrom gostiju iz Ugljevika. U 60. minutu, nakon centaršuta Stevanovića, Mitrović još jednom trese mrežu domaćina, ali sudija Jelačić signalizira nedozvoljenu poziciju i poništava pogodak. Igra se smiruje sve do pred sam kraj, a onda u 81. minutu Simikić ubacuje loptu iz kornera, koju na prvoj stativi prihvata Mitrović i još jednom se upisuje u strijelce,  za vođstvo od 1:2. Trudili su se domaći da još jednom preokrenu rezultat, ali bezuspješno. Nakon 90 minuta odlične igre,  tri boda su, ipak,  otišla za Ugljevik.

FK Rudar 1925

Aleksandar Mitrović, dvostruki strijelac, ističe da ga je jedno obećanje  posebno motivisalo da  na ovom meču zatrese protivničku mrežu.

„Mislim da su gledaoci u Derventi uživali u  pravoj fudbalskoj predstavi i u fer i korektnoj igri obje ekipe.  Moram istaći izuzetno gostoprimstvo Birča i nadam se da ćemo im u Ugljeviku uzvratiti na isti način. Pobjeda u ovom meču mnogo nam znači, ne samo zbog povratka među prve tri ekipe na tabeli, nego i zato što smo nastavili seriju dobrih igara. Drago mi je što sam svojim pogocima donio tri boda svojoj ekipi, ali možda ne bih odigrao tako odličnu partiju, da prije polaska na ovaj meč svojoj supruzi Aleksandri i tek rođenom sinu Viktoru,  koji su još uvijek u porodilištu, nisam obećao da ću za njih dvoje postići po jedan pogodak“, istakao je Mitrović,  najbolji strijelac u timu Rudara 1925.

Birač (Derventa) – Rudar 1925 (Ugljevik) 1:2 (1:1)