Sjajan meč na Grbavici pripao Mostarcima

Futsaleri mostarskog ''Starog Grada'' savladali su večeras u Sarajevu MNK Željezničar sa 4:1 u utakmici 4. kola Premijer lige BiH.

Ovaj meč ponudio je sve ono zbog čega se futsal voli. Prilike, golove, dobre odbrane golmana, a na kraju su se bolje snašli gosti i slavili pobjedu. Utakmica za Željezničar gotovo preslikana kao protiv Centra prije dvije sedmice u istoj ovoj dvorani. Igrali su dobro do sredine drugog dijela, a onda potpuni raspad na parketu.

Nakon prvih 20 minuta nije bilo pogodaka, ali daleko od toga da je to bila loša utakmica, štaviše. I jedni i drugi su atakovali, stvarali prilike, ali mreže se nisu tresle.

Samo dvije minute u nastavku bilo je potrebno da aktuelni šampion stigne do vođstva. Izgubili su loptu futsaleri Željezničara, a Marijo Aladžić to rutinski pospremio u mrežu.

Nakon tog pogotka Mostar SG stvara prilike, ali futsaleri iz Mostara nemaju rješenje kako da savladaju vrlo raspoloženog Sedina Šahmana na golu "plavih". U 29. minutu dolazi do manjeg sukoba na terenu. Poslije jednog šuta domaćih futsalera, lopta pada na liniju. Domaći su "reklamirali" pogodak, no sudije nisu ni pomislile da to pokažu, a nakon toga dolazi do obračuna golmana Stanislava Galića, te futsalera domaćih Emira Gekića, pa obojica dobijaju po žuti karton.

Što nisu tada uradili domaći jesu dvije minute kasnije. Anes Džafo je pogodio za 1:1. No, nije dugo trajalo slavlje domaćih jer Marijo Aladžić odmah vraća prednost gostima, i ispostaviće se da je to bio prelomni momenat meča.

U 35. minutu Josip Bošković pogađa za 2:1, a Marijo Aladžić het trikom donosi Mostarcima i prednost od 4:1.

MNK ŽELJEZNIČAR - FC MOSTAR SG 1:4 (0:0)
Dvorana Novo Sarajevo
Gledalaca: 150
Sudije: Nermin Gabela (Goražde) i Edin Golać (Banovići)
Strijelci: 0:1 Aladžić 22, 1:1 Džafo 32, 1:2 Aladžić 33, 1:3 Bošković 35, 1:4 Aladžić 36

Željezničar: Šahman, Selimović, Ajanović, Gekić, Salčin, Demirović, Krka, Kapetanović, Hodžić, Vidović, Džafo, Zeba, Lokvančić, Karić

Mostar SG: Galić, Babić, Hrkać, Aladžić, Bošković, Sesar, Džemić, Radin, Pavlović, De Souza, Kahvedžić, Vesić, Šikalo, Gosto

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići
Željezničar 2 : 6 Leotar