Konačno pobjeda Sloge

PRVA LIGA REPUBLIKE SRPSKE

SLOGA – PODRINJE 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Gavrić u 6, 2:0 B.Lukić u 68.minutu(iz jedanaesterca). Stadion: ''Luke''. Gledalaca: 200. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Pomoćnici: Đorđe Grubačić i Nemanja Vujadin (Istočno Sarajevo). Delegat: Dragomir Đajić (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Fočić, Ristić, J.Lukić, Pljevaljčić (Sloga), Radić (Podrinje).

SLOGA: Matović, Miljić, Lazić, Fočić (od 46.minuta Janković), J.Lukić (od 82. S.Ilić), Gavrić, B.Lukić (od 79. Aličić), Blagojević, Pljevaljčić, Radovanović, Ristić. Trener: Vedran Sofić.

PODRINJE: Radić, Đurić, Jusufović, Redžić (od 85.minuta Dervišević), Đokić, Vujić, Mulamustafić, Došlo (od 73. Hamzić), Sajtanović, Beširović (od 60. Barjektarević), Karjašević. Trener: Senad Hadžić.

Igrač utakmice: Dejan Gavrić (Sloga)

Fudbaleri Sloge zabilježili su prvu prvenstvenu pobjedu savladavši na svom terenu ekipu Podrinja iz Janje sa 2:0 i tako su se pomjerili sa posljednjeg mjesta na tabeli. Iza Sloge sada su Kozara i Sutjeska, dok Napredak ima isti broj bodova a već u narednom kolu dolazi u Doboj.

Sloga je povela u ranoj fazi utakmice, igrao se šesti minut kada je loptu u srcu kaznenog prostora prihvatio Dejan Gavrić i pospremio je iza leđa Čedomira Radića za veliku radost malobrojnih navijača domaćih. U nastavku se igralo uglavnom između dva šesnaesterca bez izrazitih prilika za postizanje gola. Domaći su imali blagu terensku inicijativu.

U drugom dijelu gotovo ista slika sve do 67.minuta. U tom trenutku čuvar mreže gostiju faulirao je jednog Sloginog fudbalera u svom kaznenom prostoru i dosuđen je jdanaesterac. Siguran sa bijele tačke bio je najiskusniji igrač u redovima Dobojlija Borislav Lukić za 2:0. Do kraja su gosti pokušavali da urade nešto više ali nisu uspjeli. Bodovi zasluženo ostaju u gradu na tri rijeke.

Zvijezda 09 6 : 2 Željezničar Sport Team
Tekstilac Kort 0 : 0 Kozara
Napredak 0 : 0 Slavija
Podrinje 0 : 1 Sloga
Sutjeska 1 : 1 Rudar Prijedor
Drina 1 : 1 Sloboda