Sloga bolja od Bosne

Rukometaši Sloge su uz frenetičnu podršku vjernih ”Vojvoda” zasluženo savladali Sarajevsku Bosnu rezultatom 24:22.

Sloga je počela furiozno i napravila seriju od pet uzastopnih golova za vođstvo 5:0. Već u 6. minutu trener gostiju Kukavica bio je primoran da zatraži minut odmora. Gosti do prvog gola u ovom meču stižu tek u 10. minutu. Sarajlije su od  tog trenutka zaigrali nešto bolje. Međutim domaći su svoju prednost održavali. Ali u finišu tačnije u 25.minutu gosti dolaze  na minus jedan 9:8. Da ne dođu do potpunog priključka i povratka u utakmicu pobrinuli su se Tulendić i Uljarević koji svojim golovima vraćaju plus tri 11:8 (29. minut). Na odmor se odlazi sa rezultatom 11:9 u korist Sloge.

U drugom dijelu Sloga je svoje vođstvo čuvala. Pa čak i uvećala na četirigola preimućstva 16:12 (41. minut). Međutim gosti se ne predaju i serijom od 4:0 stižu do izjednačenja. Bilo je to u 46. minutu kada se Bojan Petrušić našao u kontri ali njegov zicer brani Hušić. U sljedećem napadu dosuđen je sedmerac za Bosnu gdje je bio precizan Alibegović za 16:16. U tim trenucima razigrali su se  odlični Danijel Pejić i Aleksandar Milojević koji nisu dozvolili gostima da  dođu do potpunog preokreta i vođstva. Sloga je gol prednosti održavala do 53. minuta. Od  tog trenutka  na scenu stupa kapiten Srđan Gavrić koji preuzima sve u svoje ruke. U 57.minutu Đorđe Bosić brani sedmerac Alibegoviću, to na drugoj strani koristi Gavrić i sa dva  igrača manje Sloga povećava prednost 23:20. Na kraju zaslužen trijumf Sloge 24:22.

SLOGA – BOSNA (S) 24:22 (11:9)

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 400. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla). Delegat: Pero Marić (Mostar). Sedmerci: Sloga 3(2), Bosna Sarajevo 5(2). Isključenja: Sloga 12, Bosna Sarajevo 16.minuta.

SLOGA: Bogdanović (7 odbrana, 2 sedmerca), Pejić 3, Lazić, Simić, Tulendić 5(1), Petrušić 1, Mišanović, Maksimović, Pavlov 3(1), Bajović, Uljarević 2, Gavrić 6, Bosić (odbrana, sedmerac), Milojević 4, Sauka. Trener: Danko Panić.

BOSNA SARAJEVO: Bašić, Nadarević 2, Salkić 3, Džubur, Eskić, Muhović, Šestan 1, Nikolić 3, Bračković 1, Torlaković, Alibegović 7(2), Bojić 5, Živanov, Stojisavljević, Hušić (10 odbrana), Balta. Trener: Ejub Kukavica.

Igrač utakmice: Srđan Gavrić (Sloga)

Sloga - Bosna / FOTO:RTV Doboj

Slavija 24 : 38 Zrinjski
Kakanj 32 : 38 Maglaj
Izviđač CO 23 : 21 Borac M:TEL
Bosna Centrotrans 28 : 23 Derventa
Konjuh 33 : 24 Goražde
Sloga 24 : 22 Bosna