25 : 20

Borje stalo u Doboju

04.11.2017 Nenad Vasić

RukometaÅ”ice Doboja zabilježileĀ  su novu prvenstvenu pobjedu, ovog puta protiv komÅ”ijske ekipe Borje iz teslića rezultatom 25:20 (9:12).

U prvom poluvremenu domaće su pružileĀ  loÅ”u igru, imaleĀ  su dosta tehničkih greÅ”aka. Teslićanke su to koristile i na odmor su otiÅ”le sa tri gola prednosti 9:12.

U nastavku kao da je na teren izaÅ”la potpuno druga ekipa Dobojki, dok izabranice SaÅ”e Madžarevića se nisu mogle prepoznati. DomaćeĀ  su preuzele konce igre u svojeĀ  ruke. Izvrsna je bila veoma brza Aleksandra Grabovičkić. Ona je koristila svoje brzinske sposobnosti iĀ  golovima uvećala vođstvo svog tima (21:17). Na kraju zaslužena pobjedaĀ  25:20.

Najefikasnija u redovima pobjednika bila je već pomenuta Aleksandra Grabovičkić sa 6 golova. kod goŔći istakle su se čuvarĀ  mreže Renata Cvijić koja je sakupila 15 uspjeÅ”nih intervencija, odĀ  toga skinulaĀ  je dva sedmerca, a najefikasnija je bila Dobojka u redovima Borje Tea Marković sa sedam golova, dok je Isidora KrÅ”ić postigla Å”est.

DOBOJ ā€“ BORJA 25:20 (9:12)

Dvorana: SrednjoÅ”kolskog centra. Gledalaca: 60. Sudije: Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović. Delegat: Zvjezda na Nedić (Brčko). Sedmerci: Doboj 5(3), Borja 2(2). Isključenja: Doboj 8, Borja 10.minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Zorka Nikić (Borja) u 47.minutu.

DOBOJ:Ā Gojković (15 odbrana), Kitanović, Vujić 4(3), Grabovičkić 6, Radulović 2, Matić 1, Gajić 4, Garić 3, Kne žević 1, Kopić 4. Trener: Ninoslav Cvijanović.

BORJA:Ā Dolić, KrÅ”ić 6, Radonić 2, Knežević, Ilinčić, M.Marković 2, Panić, Bugarinović, T.Marković 7, Savić 1, Nikić 2, Cvijić (15 odbrana, 2 sedmerca), Malić. Trener: SaÅ”a Madžarević.

Igrač utakmice: Aleksandra Grabovičkić (Doboj)