3 : 1
2 : 1

Krupa došla do prvih bodova

21.07.2018 Administrator DC

U okviru prvog kola Premijer lige BiH ekipa Krupe dočekala je zenički Čelik i slavila pobjedu rezultatom 3:1.  Krupa je odlično ušla u novu sezonu Premijer lige, a dobru formu iz prethodne sezone prenijeli su u novu.

Branislav Krunić na klupi Krupe debitovao je pobjedom nakon što je njegova ekipa savladala Čelik rezultatom 3:1. Domaći tim do vodstva je stigao već u petoj minuti susreta kada je Makitan bio najviši u skoku i glavom pogodio mrežu Čelika za vodstvo od 2:1.

Krupa je prednost udvostručila u 20. minuti susreta kada je povratnik u redove Krupe, Elvir Koljić, zatresao mrežu za vodstvo od 2:1. Ipak, vodstvo domaćih nije trajalo dugo jer je tri minute kasnije Čelik preko Dedića smanji rezultat na 2:1.

U drugom dijelu susreta Krupa je još jednom tresla mrežu Čelika. U 73. minuti susreta Koljić je odlično iskoristio kiks odbrane Čelika i pogodio za vodstvo od 3:1. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je Krupa odlično startovala novu sezonu, dok je Čelik sezonu počeo veoma loše

Krupa: Marković, Makitan, Koljić, Dujaković, Puzigaća, Marjanović, Nikodijević, Savić, Milanović, Maksimović, Nikolić.

Čelik: Dujković, Bevab, Dedić, Salčinović, Karamatić, Grahovac, Livaja, Jamak, Šišić, Nikolić, Adilović.