0 : 10

Sloga odbranom slomila Srbac

18.11.2018 Z. Ančić

Derbi susret 8. kola Druge rukometne lige grupa Zapad u kojem su u Prnjavoru snage odmjerili Sloga i Srbac otišao je na stranu domaćina 24:21.

Do nove domaće pobjede Sloga je došla ponajviše zahvaljujući čvrstoj odrani, ali i rasploženom čuvaru mreže Šljiviću, koji je upisao 26 odbrana, te je jedan od najzaslužnijih za pobjedu domaćih. Sloga je do poluvremena uspjela steći kapitalnu prednost (14:8), koju gosti u nastavku susreta nisu uspjeli stići, iako su u najavi meča slovili za blagog favorita. Uz čuvara mreže Šljivića, kod domaćih se istakao Škrga sa 11 postignutih pogodaka.

Ovom pobjedom Sloga je i dalje na maskimalnom učinku kada je u pitanju domaći teren, dok je Srbac pretrpio drugi poraz.