4/4
14 : 12

Lapornik presudio Igokei

23.11.2019 Đ. Malešević

Košarkaši Igokee doživjeli su sedmi poraz u ABA ligi. Igokea je poražena u Novom Mestu sa 76-75.

Igokea je sjajno otvorila susret. U deset minuta najbolje košarke u sezoni, Igokea je igrala sjajno na oba kraja terena. Na kraju su dobili prvi period sa 25-15. Krka je zaigrala bolje u drugom periodu te su u jednom momentu prišli na tri poena zaostatka. Ipak, Igokea je dobro finiširala prvo poluvrijeme te su na odmor otišli sa +7.

Igokea je igrala dobro do sredine trećeg perioda. Održavali su dvocifreno vodstvo a onda se desio pad. Krka je to iskoristila te su prišli na samo poen zaostatka. U poslednjem periodu vođena je velika borba a o pobjedniku je odlučivala neizvjesna završnica. Poenima Gagića, Igokea je povela 75-72. Potom je Lapornik brzom dvojkom ostavio Krku u igri. Evans sa druge strane ne pogađa trojku, Lapornik daje bacanja i na kraju donosi pobjedu svom timu.

Lapornik je predvodio Krku sa 25 poena dok su Stević i Gagić imali po 15 poena sa druge strane.