Pehar i bodovi

15.08.2022 Administrator DC

ŽFK Borac, Banja Luka

Na pomoćnom terenu Gradskog stadiona – duplo slavlje Borčevih fudbalerki!

Crveno-plavima je prije meča prvog kola Premijer lige BiH protiv Lokomotive uručen šampionski trofej nakon superiorne sezone u Prvoj ligi Republike Srpske, da bi potom kvalitet pokazale i dokazale trijumfom nad Brčankama (2:0).

U prošloj sezoni, igračice Borca su se prošetale kroz Prvu ligu Republike Srpske, osvojivši maksimalna 42 boda, uz impozantnu gol-razliku +95 (101:6).

Ognjen Valjić, generalni sekretar Fudbalskog saveza Republike Srpske, uručio im je danas zasluženu nagradu, a bili su nagrađeni i navijači, koji su u velikom broju došli na pomoćni teren kako bi podržali tim Zorana Dimitrića.

Borac je, rekli smo, trijumfovao nad ”lokosicama” rezultatom 2:0, a oba gola postignuta su u kasnoj fazi drugog dijela. Mrežu gošÄ‡i ”načela” je Senada Muratović, posljednje pojačanje Borca, u 77. minutu, da bi konačan rezultat, devet minuta kasnije, postavila Valentina Fedena.

BORAC – LOKOMOTIVA 2:0

strijelci: 1:0 Muratović (77.), 2:0 Fedena (86.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 100, sudija: Merima Čelik (Sarajevo), žuti kartoni: Đukanović, Muratović (Borac), Smiljanić, Radošević (Lokomotiva).

BORAC: Vasić, Barać, Bokan (od 25. minuta Maksimović), Predojević, Jandrić (od 67. minuta Đukanović), Bitević (od 90+2. minuta Bundalo), Jovanović, Marjanović, Fedena, Vasiljević, Savić (od 46. minuta Muratović). Trener: Zoran Dimitrić.

LOKOMOTIVA: Okanović, Ilić, Radošević, Vasić, Damjanović, Crnjak, Gačić, Ždero (od 79. minuta Dabić), Smiljanić, Lepanović, Crnobrnja. Trener: Milorad Ilišković.

(borac-sport, foto: ŽFK Borac/Nikola Kulaga)