Vlasenica uknjižila tri boda

Vlasenica je, u 13. kolu regionalnog Istoka, na svom terenu upisala važnu pobjedu protiv brčanske Lokomotive, rezultatom 4:2.

Vlaseničani su u ovaj susret ušli sa imperativom pobjede, što se vidjelo od samog početka, kada u potpunosti preuzimaju posjed lopte. Mlada brčanska ekipa, u čijem sastavu je igralo čak  osam igrača mlađih od 21 godine, nije uspijevala da parira borbenom domaćinu.  U 18. minutu, nakon centaršuta M.Kovačevića sa lijeve strane, u petercu se najbolje snalazi Došić i smješta loptu u mrežu gostujuće ekipe, za 1:0. Deset  minuta kasnije Sladoje kroz sredinu šalje loptu do Trninića koji je sigurnim udarcem smješta  u donji lijevi ugao mreže Brčaka, za povećenje rezultata na 2:0. Do kraja prvog dijela, Lokosi su uspjeli sačuvati mrežu, uprkos stalnim atacima domaćih napadača,  i na odmor se odlazi bez promjene rezultata. Početak drugog poluvremena ne donosi neke bitnije promjene, jer Vlaseničani i dalje imaju terensku inicijativu. Ipak, u 76. minutu, nakon loše intervencije domaćih štopera, lopta dolazi na penal do igrača gostiju Simića,  koji je jakim udarcem, pored golmana Kovačevića sprema u mrežu i smanjuje prednost domaćina. Već u narednom napadu Vlaseničani ispravljaju svoju grešku. Piljanović prolazi po lijevoj strani, provlači loptu između štopera, a ona dolazi do Trninića koji postiže svoj drugi pogodak na ovom meču. Sam finiš bio je i najuzbudljiviji. U 87. minutu nespretna intervencija bekova Vlasenice, lopta dolazi do Šahmanovića,  koji sa 30 metara lobuje čuvara mreže domaćih za 3:2. U posljednjem minutu  domaća ekipa kreće u akciju po lijevoj strani, Mijatović centrira,  dvojica Brčaka  propuštaju loptu koja dolazi do Vuksića, a on preciznim šutom pogađa rašlje nemoćnog golmana Balorde.

Šesnaestogodišnji Marko Trninić dobrim igrama se nametnuo za prvotimca u ekipi Vladimira Janjića.

„Nastavili smo sa serijom dobrih igara na svom terenu i ovo je četvrta pobjeda pred našom publikom. Iako smo u ovaj meč ušli kao blagi favoriti, Lokomotiva nije bila nimalo lak protivnik, i siguran sam da su i gledaoci uživali u jednoj odličnoj fudbalskoj predstavi. Pred nama su još dvije utakmice u kojima moramo dati sve od sebe kako bismo kraj jesenje polusezone dočekali u sredini tabele, a onda od proljeća krenuli ka vrhu“, kazao je Marko Trninić, dvostruki strijelac na ovoj utakmici.

FK Vlasenica

Vlasenica – Lokomotiva (Brčko) 4:2 (2:0)

Gradski stadion u Vlasenici

Gledalaca: 35

Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo)

Strijelci: 1:0 Došić u 18 , 2:0 Trninić u 27, 2:1 Simić u 76, 3:1 Trninić u 80, 3:2 Šahmanović u 87, 4:2 Vuksić u 89.

Žuti kartoni: Sladoje, Trninić (Vlasenica), Vuksanović, Marčetić (Lokomotiva)

Vlasenica: D. Kovačević, Mijatović, Sladoje, Vuksić. Trninić, Došić (od 46. Piljanović), D.Petrović, Milovanović (od 90. Mutavdžić), Majstorović, M.Petrović  (od 86. Reljić), M.Kovačević

Trener: Vladimir Janjić

Lokomotiva: M.Balorda, Petrović, Vuksanović, Šahmanović, Sprečo, Marčetić (od 82. Džambić), Lazić, Golubović, Ćumurović, N.Balorda, Simić

Trener: Željko Kajiš

Igrač utakmice: Marko Trninić (Vlasenica)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica