Krupa poražena u Mostaru

Fudbaleri Zrinjskog minimalno su danas Pod Bijelim brijegom savladali Krupu sa 1:0.

Prvo poluvrijeme prve utakmice 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu nije donijelo mnogo toga zanimljivog.

Fudbalerima obje ekipe kao da je trebalo vremena da se naviknu na sablasnu atmosferu stadiona Pod Bijelim brijegom zbog kazne koju HŠK Zrinjski mora da odradi zbog nemilih scena na utakmici sa Sarajevom.

Zrinjski je imao početni pritisak, nije uspio da matira golmana Markovića, a onda se Krupa oslobodila početnog pritiska domaćina, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

U nastavku susreta nešto zanimljivija utakmica, a jedini gol na meču pao je u 65. minutu kada je rezervista Eman Marković pogodio za 1:0.

Sa ovom pobjedom Zrinjski polusezonu završava sa 38 bodova, na drugom mjestu Premijer lige BiH, a koliki će zaostatak biti u odnosu na prvoplasirano Sarajevo zavisi od njihove utakmice sa Čelikom.

Krupa, sa druge strane, 2018. godinu završava kao fenjeraš sa 15 bodova.

Zrinjski - Krupa 1:0 /Marković 65'/

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo