Pobjeda GOŠK - a u Kaknju, remi Olimpika u Orašju

Rudar - Olimpik 0:1

Lider sarajevski Olimpik je gostovao u Orašju gdje je odigrao 1:1 sa domaćom istoimenom ekipom, gabelski GOŠK je u derbiju kola u Kaknju savladao domaći Rudar (4:3).

Gosti su nakon prvog poluvremena imali prednost od 3:0, u drugom dijelu utakmice Gačan je smanjio na 3:1, da bi Sabahudin Jusufbašić u 77. minuti pove’ao na, 4:1, u posljednje dvije minute Kobilica i Hrelja su ublažili poraz, 4:3.

Goražde i Travnik su istim rezultatom zabilježili domaće pobjede od 3:1, protiv Jedinstva, odnosno, Budućnosti, dok je Radnik iz Hadžića na svom travnjaku savladao ekipu Bratstva (3:0).

Zvijezda i TOŠK su ostvarili gostuju’e pobjede, Zvijezda je nekako preboljela domaći poraz od Igmana i golovima Širića i Fačića osvojila vrijedne bodove u Čapljini (2:1), dok je TOŠK slavio u Živinicama (3:0), jedini remi je zabilježen  u Konjicu, gdje su Igman i Metalege BSI odigrali (1:1) .

U ovom kolu je postignuto je  28 golova, sudije su pokazale 54 žuta i 1 crveni karton. Ukupno je bilo 1.170 gledalaca, najviše u Goraždu i Konjicu po 300 .

Rezultati,

Orašje : HNK Orašje - FK Olimpik 1:1 (Vidović 52' iz 11m. / Stojanović 20' ).

Čapljina : HNK Čapljina - NK Zvijezda 1:2 (Zubac 38' iz 11m. / Širić 18' Fačić 80' ).

Goražde : FK Goražde - NK Jedinstvo 3:1 (Žerić 55' iz11m. 59' 76'  / Nuhanović 76' )  .

Travnik : NK Travnik - FK Budućnost 3:1 (Ćatić 13' Tabaković 52' Šero 61' / Pirić 21') .

Hadžići : FK Radnik - NK Bratstvo 3:0 (Konjhodžić 22'  Šehić 67' Jusupović 81') .

Živinice: NK Slaven - NK TOŠK 0:3 (Santos Rodrigo 35' Šabić 74' Poturalić 79' ) .

Konjic : FK Igman - NK Metalleghe BSI  1:1 ( Šubo 88' / Tankuljić 18' ).

Kakanj : FK Rudar - NK GOŠK 3:4 ( Gačan 62' Kobilica 89' Hrelja 90+2' / Mešić 2' Pavičević 13' Jusufbašić 45+1' 77'  )  .