Proteklog vikenda utakmicama spuštena je zavjesa što se tiče jesenjeg dijela prvenstva u Prvoj ligi FBiH.
Vodeći dvojac što se strelaca tiče su Anes Mešić iz gabelskog GOŠK - a i Antonio Vidović iz Orašja sa po 10 postignutih golova. Prvi pratilac sa 9 golova je Denis Žerić iz Goražda, dok su po 8 golova postigli Kosta Bajić iz gračaničkog Bratstva i Dženan Haračić iz ekipe Metalege BSI.
U proljetnom dijelu prvenstva nas očekuje velika borba za kralja strijelaca u Prvoj ligi FBiH.
Lista strijelaca nakon jesenje sezone:
10 golova, Anes Mašić (GOŠK), Antonio Vidović (Orašje),
9 - Denis Žerić (Goražde)
8 - Kosta Bajić (Bratstvo), Dženan Haračić (Metalleghe BSI),
7 - Mirza Kovač (Rudar), Anes Nuspahić (Jedinstvo), Ognjen Stjepanović, Zajko Zeba (Olimpik),
6 - Berin Čatić (Travnik), Vedin Kulović (GOŠK), Husein Poturalić (TOŠK), Kenan Šarić (Zvijezda),
5 - Maid Jaganjac (Bratstvo), Fahrudin Kovač (Rudar), Selmir Mahmutović (Zvijezda), Ahmed Šabić (TOŠK), Nihad Šero (Travnik), Eldin Trumić (Budućnost),
4 - Lukas Ojeda (Igman), Kerim Tatar (Goražde), Idriz Džafić (Olimpik), Milorad Albijanić, Ahmed Hasinović (Čapljina), Armin Cibra, Alen Nuhanović (Jedinstvo), Dino Dizdarević, Sadik Škrijelj (TOŠK), Benjmin Šehić (Radnik), Ćamil Smajlović (Budućnost),
3 - Mirza Šubo (Igman), Damir Hrelja, Ahmed Hasanović (Goražde), Igor Savić, Sabahuin Jusufbašić (GOŠK), Muzafer Ivković, Stefan Stojanov (Bratstvo), Dario Blagojević (Budućnost), Adnan Hrelja (Rudar), Edin Kesić (Radnik), Vlado Koprivica ( TOŠK), Zvonimir Mikić (Orašje), Mile Pehar (Čapljina), Mirnes Salihović (Slaven), Danijel Stojanović (Olimpik), Ivan Tankuljić (Metalleghe BSI ) ....
Rudar | 2 : 2 | Orašje |
GOŠK | 3 : 1 | Radnik |
Olimpik | 2 : 0 | Slaven |
Bratstvo | 2 : 1 | Travnik |
TOŠK | 1 : 0 | Igman |
Budućnost | 3 : 0 | Čapljina |
Metalleghe BSI | 2 : 0 | Goražde |
Zvijezda | 2 : 1 | Jedinstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Olimpik | 16 | 11 | 4 | 1 | 37 | |
2 | TOŠK | 16 | 10 | 1 | 5 | 31 | |
3 | Goražde | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
4 | GOŠK | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
5 | Čapljina | 16 | 7 | 3 | 6 | 24 | |
6 | Rudar | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
7 | Travnik | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
8 | Igman | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
9 | Zvijezda | 16 | 6 | 4 | 6 | 22 | |
10 | Metalleghe BSI | 16 | 5 | 6 | 5 | 21 | |
11 | Budućnost | 16 | 5 | 5 | 6 | 20 | |
12 | Bratstvo | 16 | 6 | 2 | 8 | 20 | |
13 | Orašje | 16 | 5 | 3 | 8 | 18 | |
14 | Jedinstvo | 16 | 5 | 2 | 9 | 17 | |
15 | Slaven | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 | |
16 | Radnik | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 |