Sokolovi visoko poletjeli u Banjaluci: Slavija ubjedljiva kod Željezničara

Fudbaleri Slavije su u trećem kolu m:tel Prve lige Republike Srpske savladali Željezničar Sport Tim u Banjaluci sa 3:0. Iako rezultat govori da je to bila lagana pobjeda Sokolova, na terenu to i nije bilo tako, jer je do samog finiša Željezničar bio u igri da osvoji makar bod, ali je Slavija znalački sačuvala zasluženo stečeno vodstvo, te ga na kraju i uvećala za ubjedljiv trijumf.

Domaći su bolje otvorili susret. Bili su nešto konkretniji sa loptom u posjedu, a veću osmoj minuti Teodorović je imao sjajnu šansu nakon što mu je Kršić spustio loptu, ali je preslabo šutirao iz odlične pozicije, pa je Ivan Trifković odbranio taj šut. Nakon te prilike, Slavija je preuzela igru u svoje noge, iskusna sredina terena predvođena Vučinom Šćepanović je znala kako da se nametne, te su oni počeli da organizuju napade. Prvi šut gostiju bilježimo u 13. minutu kada Dejan Bjeloš šutira preko gola, pa je ostao početni rezultat.

Ipak, pet minuta kasnije mijenja se rezultat na semaforu. Vladan Mandić je ubacio sa desne strane, Dejan Bjeloš je spustio loptu za Vučinu Šćepanovića, a kapiten "Sokolova" pogađa mrežu Nikole Ćetkovića. Očigledno je da tandem najmlađeg i najstarijeg prvotimca Sokolova sjajno funkcioniše na terenu, budući da su oni i u prošlom kolu bili glavni akteri, samo su tada uloge asistenta i strijelca bile zamijenjene. Slavija je i nakon gola nastavila da kontroliše susret, međutim promjene rezultata nije bilo.

Domaći prijete u nastavku meča sa dva šuta Staše Baštića. Dva puta je prijetio fudbaler Željezničara, prvi put mu Trifković brani šut, a drugi put lopta odlazi preko gola gostiju iz Istočnog Sarajeva. Posljednju šansu u prvom poluvremenu imaju gosti. Poslije kornera i centaršuta Vučine Šćepanovića na drugoj stativi je Jadranko Bogičević, ali Ćetković uspjeva odlično da zaustavi njegov šut.

Slavija i u nastavak susreta ulazi sa željom da postigne gol kojim bi utakmica otišla u jedan mirniji tok, te tako ponijela tri boda za Istočno Sarajevo. Dobru šansu Sokolovi imaju u 48. minutu. Vrlo agilni Vladan Mandić danas je ponovo ubacio loptu, Denis Čomor je spustio za Amera Drljevića, ali lopta se na putu do gola Ćetkovića odbija u korner. Nakon toga, Dejan Bjeloš je u šansi. Šutirao je van okvira gola nakon ubacivanja Šćepanovića, da bi zatim još jednom šut oprobao Amer Drljević, mlako pored gola.

Neprijatna situacija dogodila se u 78. minutu meča. Poslije jednog duela Aleksandar Pušara je dobio udarac u prsa i na nosilima je morao biti iznesen sa terena, a umjesto njega je ušao iskusni Goran Popović.

Slavija je uspjela u 85. minutu da stigne do drugog gola i pobjede protiv Željezničara. Denis Bogučanin je u igru ušao u 83. minutu umjesto Dejana Bjeloša, a četiri minute kasnije vratio je za to povjerenje treneru Erbezu. Denis Čomor je sve uradio u ovoj situaciji, maestralno proigrao Denisa Bogučanin, a krilni ofanzivac Sokolova uspjeva da "bocne" mladog golmana Željezničara, Nikolu Ćetkovića, i lobuje ga za 2:0. Sudija iz Bijeljine, Danijel Perić, zbog dugog prekida prilikom ukazivanja pomoći produžio je utakmicu za čak sedam minuta, a u posljednjoj od tih sedam Amer Drljević je sjajno pogodio za 3:0 i konačan rezultat ovog meča.

ŽELJEZNIČAR ST - SLAVIJA 0:3 (0:1)
Stadion "Predgrađe", Banja Luka
Bez prisustva gledalaca
Sudija: Danijel Perić (Bijeljina)
Strijelci: 0:1 Šćepanović 18, 0:2 Bogučanin 87, 0:3 Drljević 90+7'
Žuti kartoni: Šaula, Sladojević, Dadić, Teodorović (Željezničar), Bogičević, Bjeloš, Bojanić (Slavija)

Željezničar ST:  Ćetković, Kuprešak, Sladojević (od 46. Jovandić), Šaula, Kršić, Marjanović, Đogić, Baštić (od 46. Dadić), Petrović, Malić, Teodorović  Trener: Radomir Popović

Slavija: Trifković, Babić, Drljević, Perović, Šćepanović (od 87. Arbinja), Čomor, Bogičević, Bojanić, Mandić, Bjeloš (od 83. Bogučanin), Pušara (od 78. Popović)  Trener: Zoran Erbez

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje
Sutjeska 0 : 1 Kozara
Željezničar 2 : 1 Sloga