Tuzli bod u Krupi

Fudbaleri Krupe i Tuzla Sitija rezultatom 1:1 su remizirali u susretu 24. kola Premijer lige BiH, čime je Krupa praktično otpisana u borbi za opstanak.

Prvo poluvrijeme utakmice u kanjonu Tijesno donijelo je dva potpuno različita perioda igre. Prvi dio meča apsolutno pripada gostima iz Tuzle. Ekipa Husrefa Musemića je diktirala ritam utakmice, dolazila pred gol domaćih, ali nije uspjevala da izrodi neku iole kvalitetniju šansu.

U 13. minuti prvo uzbuđenje na utakmici, Mišić se našao u šansi, ali je odbrana Krupe pravoremeno reagovala i otklonila tu opasnost.

U drugom dijelu ovog poluvremena uloge su se potpuno zamijenile. Sada je Krupa preuzela loptu i diktiranje utakmice i krenula da stvara šanse.

Nekoliko dobrih prilika u najavi imali su domaći fudaleri, ali mrežu Nevresa Fejzića nisu uspjeli da zatresu. Bilježimo odličnu situaciju za Tonija Jovića u 38. minutu utakmice, odbrana Tuzle na vrijeme reaguje, a onda u 42. minutu i najbolju šansu prvog poluvremena.

Jović je uposlio Mandića, ovaj sjajno šutira, ali Nevres Fejzić još ljepše brani taj udarac. Vrijedi pomenuti i udarac Gorana Brkića za Tuzlake, međutim otišao je on pored gola, pa se i na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Ipak, drugi dio susreta prvo donosi crveni karton u redovima gostiju, koji je dobio lijevi bek Tuzla Sitija  Luka Lučić, pa su gosti imali velike probleme da se organizuju i da budu konkurentni za pobjedu u nastavku utakmice.

Krupa, koja je danas hvala posljednju šansu da se priključi borbi za opstanak, brzo je iskoristila brojčanu prednost. Igrala se 60. minuta kada je Nemanja Vukmanović pogodio za 1:0 i veliku radost domaćih.

Ipak, tuzlanski tim nije se predavao do kraja meča, iako je imao igrača manje. Gosti su uspjeli da naprave pritisak i stvore nekoliko šansi, a u samom finišu meča Goran Brkić se nametnuo kao najbitniji igrač Tuzle u nastojanjima da dođe do poravnanja. Šutirao je nekoliko puta, prije nego je u 90. minuti pogodio za konačan ishod meča rezultatom 1:1.

Krupa sada ima 15 bodova i već je skoro pa otpisana, dok Tuzla Siti ima 38 bodova i nastavit će borbu za plasman u evropska takmičenja.

Krupa 1 : 0 Sloboda
Mladost 2 : 0 Tuzla City
Radnik 1 : 1 Željezničar
Olimpik 0 : 3 Zrinjski
Sarajevo 0 : 2 Borac
Široki Brijeg 0 : 2 Velež