Pobjeda nad prvakom BiH je sasvim zaslužena

Samir Zeljković

U okviru 25. Kola m:tel Premijer lige BiH u Vrapćićima je odigran derbi ovog kola koji je bio i posljednja utakmica pomenutog kola između Veleža i aktuelnog prvaka i lidera prvenstva ekipe Sarajeva. Puleni šefa struke Veleža Feđe Dudića su minimalno slavili 1:0 i došli do treće pozicije na tabeli. Jedan od najzaslužnijih u redovima Rođenih je bio 23 – godišnji Samir Zeljković koji je odigrao na visini zadatka i dao puni doporinsog velikoj pobjedi.

Nakon utakmice Samir Zeljković nam je rekao

“Mislim da je jučerašnja pobjeda sasvim zaslužena, mi smo bili bolji u prvom poluvremenu, Sarajevo u drugom, ali kada se sve sabere bili smo bolji tačno za taj jedan gol. Malo nas je i sreća „pogledala“, što se kaže, jer svi znamo da smo protiv Olimpika primili gol u zadnjoj minuti, što je bio pravi šok. Ali ova ekipa je još jednom pokazala karakter, izašla je na megdan šampionu države i odigrala jednu odličnu utakmicu u ovoj sezoni „ riječi su Samira Zeljkovića.

-Sljedeći rival „Pecara“, Široki Brijeg ?

„Sljedeća utakmica već nosi novi derbi sa Širokim, potrudićemo se da se sto bolje odmorimo i spremimo za tu utakmicu. Kako se prvenstvo bude približavalo kraju, sve će manje biti prostora za eventualno neke loše partije tako da svaku narednu utakmicu moramo shvatiti na ozbiljan način. Što se mene tiče, polako hvatam pravu formu. Imao sam tu neku sitnu povredu na pripremama u Turskoj koja me malo poremetila i izbacila iz ritma ali evo nadam se da ću do kraja sezone pružati još bolje partije i da ćemo na kraju uspjeti ostvariti nas ovosezonski cilj „kazao je Samir Zeljković.

Željezničar 3 : 0 Krupa
Tuzla City 1 : 2 Zrinjski
Sloboda 0 : 0 Borac
Mladost 0 : 1 Velež
Radnik 0 : 2 Široki Brijeg
Olimpik 0 : 3 Sarajevo