Mandić skrojio pobjedu protiv Tekstilca

Fudbaleri Slavije su na svom terenu u 28. kolu Prve lige Republike Srpske savladali Tekstilac sa 3:2 i tako seriju neporaženosti produžili na sedam utakmica.

Od početka utakmice Slavija je krenula agresivno ka golu gostiju i šanse su se pred golom Mladena Milioševića samo redale. Već u 50. sekundi u šansi je Amer Drljević, golman Milošević brani. Odmah nakon toga prijeti i Adel Ajkunić, lopta odlazi pored gola.

Šesta minuta donosi dobar pokušaj Nikole Bjeloša nakon dobrog dodavanja Mandića, Milošević brani, a onda slijedi i pokušaj Stefana Arbinje kojeg također brani sigurni golman Tekstilca.

U 13. minutu Vladan Mandić šutira, a golman Milošević izbacuje u korner. Nezadovoljan je bio trener gostiju Mile Lazarević kako se odvijaju stvari na terenu, sugerisao je stalno svojim igračima na situacije, pokušavao da ih razdrma, ali to nije donijelo neki pomak na terenu. Slavija do vodećeg pogotka stiže u 25. minutu utakmice. Bio je to aut na desnoj strani, iskombinovali su Bojanić i Ajkunić, ovaj prvi je fantastično centrirao, a Vladan Mandić još ljepše glavom u padu pogodio za 1:0.

Pet minuta kasnije još jedna sjajna šansa za Sokolove. Goran Popović je ostao zaboravljen na skoku, ali je šutirao preko gola.

Dvije najbolje šanse za Tekstilac imao je Miloš Perović. Prvo je pobjegao odbrani Slavije, ali je izgubio snagu, poslao je nešto između šuta i dodavanja i lopta je završila u gol autu. U 38. minuti sa golom ga spaja Lazar Babić. Veznjak Slavije nije primjetio Perovića, krenuo je da vrati golmanu, presjekao je to Perović, ali u šut ulijeću dvojica defanzivaca Sokolova i spriječavaju najgore.

Drugo poluvrijeme kreće pogotkom. Igrala se 49. minuta utakmice kada je Slavija dobila jedan prekid iskosa sa desne strane na više od 30 metara. Adel Ajkunić je ubacio, lopta je preletjela sviju, golman Mladen Milošević je slabo reagovao, a to koristi Amer Drljević i pogađa za 2:0.

Nakon toga utakmica se malo umirila i praktično iz ničega Tekstilac dolazi do gola. Bila je to 60. minuta utakmice, Saša Đuričić je poslao dijagonalu prema Stefanu Dujakoviću, on se izborio za prostor za centaršut, prebacio je odbranu Slavije i pronašao usamljenog Aleksu Stajića, koji se izvukao štoperima i glavom pogodio gol nemoćnog Stefana Stevanovića za 2:1.

Slavija pokušava nakon toga da vrati dva gola prednosti. Prvo je prijetio Stefan Arbinja nakon što mu se odbila lopta, Milošević sigurno hvata, da bi potom Adel Ajkunić bio u solo prodoru, lopta odlazi tik pored gola

U 70. minuti šut je ponovo oprobao Nikola Bjeloš. Iz slobodnog udarca sa tridesetak metara je topovski šutirao, lopta odlazi preko gola. Što nije uspjela tada Slavija je uspjela šest minuta kasnije.  Adel Ajkunić je sa desne strane ubacio, Stefan Arbinja je sjajno glavom vratio loptu za Vladana Mandića koji glavom pogađa za 3:1.

Poslije desetak minuta nešto mirnije igre i kontrole utakmice od strane Slavije, sjevnula je kontra na drugoj strani koju rješava Miloš Čudić i pogađa za 3:2.

Do kraja utakmice nije bilo više previše uzbuđenja, Slavija je privela utakmicu kraju i stigla do pobjede, desete ove sezone.

SLAVIJA – TEKSTILAC 3:2 (1:0)
SRC „Slavija“
Bez prisustva publike
Sudija: Vanja Ajder (Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Mandić 25, 2:0 Drljević 49, 2:1 Stajić 60, 3:1 Mandić 76, 3:2 Čudić 86
Žuti kartoni: L.Babić (Slavija), Đuričić, Reljić ( Tekstilac)

SLAVIJA: Stevanović, Baban, Popović, Babić, Arbinja (od 85. Asentić), Drljević, Perović, Ajkunić (od 90. Avdalović), N. Bjeloš (od 80. Šćepanović), Bojanić, Mandić (od 90. Bogučanin) Trener: Bojan Regoje

TEKSTILAC: Milošević, Đekić, Vugdalić, Đuričić, Stajić, Perović, Reljić (od 63. Duspara), Ćorić (od 46. Ajković), Nestorović (od 46. Bubanja), Dujaković (od 63. Čudić), Dubačkić  Trener: Mile Lazarević

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje