Dobvik odveo Ukrajinu u istorijsko četvrtfinale

Fudbaleri Ukrajine savladali su Švedsku sa 2-1 nakon produžetaka te su se tako plasirali u prvo četvrtfinale ikad na evropskim prvenstvima.

Prvu šansu na utakmici imao je Jarmolenko u 11. minuti ali nije pogodio. Švedska je prvi put zaprijetila preko Isaka. U 27. minuti, Ukrajina je povela a strijelac je bio Zinčenko. U završnici prvog poluvremena, Forsberg je pogodio za 1-1.

Prvu šansu u nastavku nije iskoristio Sidorčuk. Na drugoj strani Forsberg je bio najbliži golu. Prvo je pogodio stativu a onda i prečku ali nije uspio donijeti trijumf svooj ekipi. U produzecima su i jedni i drugi bili oprezni a u 98. minuti, Danielson je dobio crveni karton.

Kada je djelovalo da nas čekaju penali, Dobvik je pogodio u 120. minuti i donio je pobjedu svojoj ekipi.

Ukrajina će u istorijskom prvom četvrtfinalu igrati protiv Engleske.