Velež poklekao u Tuzli

Poslije osam minuta igre lider prvoligaškog karavana Tuzla siti imala je prednost od dva gola. Prvo je u 3. minutu izabranike trenera Husrefa Musemića iz jedanaesterca u vođstvo doveo Mirzad Mehanović, a pet minuta kasnije mrežu Mostaraca pogodio je i Petar Mišić.
Kada se očekivala dalja ofanziva Tuzlaka poslije furioznog starta oni su se nekako primirili, dozvolili Veležu da se vrati, a pogodak za goste u 42. minutu postigao je Dženan Zajmović. Drugo poluvrijeme je bilo mnogo lošije i oskudnije, bez prevelikog borja šansi. Domaćini su uspjeli da očuvaju gol prednosti i da se učvrste na vodećoj poziciji.

Tuzla siti – Velež    2:1 (2:1)

Stadion: “Tušanj” u Tuzli. Gledalaca: 500. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Strijelci: 1:0 M. Mehanović (3 – penal), 2:0 Mišić (8), 2:1 Zajmović (42). Žuti kartoni: Moris, Mišić, Đerić, Džafić, Brkić (Tuzla siti), Ovčina, Cvijanović, Peco (Velež).
TUZLA SITI: Fejzić, Šukilović, Gavrić (od 80. Dofo), M. Mehanović, Džafić, Čeliković (od 46. Karjašević), Mišić (od 83. Brkić), Mehidić, Moris, Đerić (od 65. Nukić), E. Mehanović (od 46. Krpić).
VELEŽ: Bogdanović, Radović (od 76. Ferejra), Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Ovčina, Hasanović (od 66. Brandao), Salčin (od 28. Cvijanović), Zajmović (od 46. Peco), Dejanović (od 76. Zubanović).

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski