Borac slavio u derbiju protiv Sarajeva

Stojan Vranješ

Borac je zaprijetio u 7. minutu kada je Aleksandar Subić prošao po lijevoj strani, dodao za Panajotisa Moraitisa, a ovaj iz povoljne pozicije sa 10 metara traljavo šutira. Deset minuta kasnije grčki internacionalac pokušao je iskosa s desne strane, lopta je otišla visoko preko gola. Sarajevo je uzvratilo u 28. minutu šutirao je Rifet Kapić visoko preko gola. U 20. minutu Selmir Pidro je ušao u kazneni prostor Borca po lijevoj strani, uputio prizeman centaršut, a Aleksandar Vojnović je izbacio loptu u korner ispred napadača gostiju.
U finišu prvog dijela još četiri pokušaja Moraitisa koji je od sedam udaraca Borca u prvom poluvremenu uputio svih sedam Prvo je u 41. minutu ponovo probao iskosa sa desne strane, golman Belmin Dizdarević je bio na mjestu. U 44. minutu nakon centaršuta Dine Ćorića sa pet metara je pokušao Grk, ali ga je izblokirao Numan Kurdić, da bi u prvom i drugom minutu sudijske nadoknade Moraitis prvo lijevom slabijom nogom traljavo šutirao iz mat pozicije poslije dodavanja kapitena Stojana Vranješa, a potom i glavom sa sedam metara prebacio okvir gola nakon centaršuta Gorana Zakarića.
Čim je krenulo drugo poluvrijeme Borac je poveo, u 47. minutu Muharem Trako je izgubio jednu loptu ona je došla do Zakarića koji je centrirao sa desnom, slabijom nogom, a na pravom mjestu bio je Vranješ i sa pet metara glavom zakucao loptu u gol Sarajeva, koja se od prečke odbila u mrežu. Tri minuta kasnije pokušao je i rezervista Milan Vušurović,ali je Dizdarević bio na mjestu. U 60. minutu slobodan udarac za goste s desne strane izveo je Pidro, a Darko Lazić, rezervista bordo tima zamalo je zakasnio na loptu. Igrao se 63. minut kada je poslije odlične akcije šutirao Pidro, Ćorić izblokirao, a golman bojan Pavlović, sa zemlje loptu krajnjim naporom iztbacio iz gola, pa je Aleksandar Subić sve raščistio. Posljednju šansu imao je rezervista Sarajeva Vicko Ševelj kada je loptu sa gol linije izbacio Ćosić, a potom je još jedan rezervista Matijas Fanimo uhvatio volej na 16 metara i zamalo promašio.

Borac – Sarajevo    1:0 (0:0)

Gradski stadion u Banjaluci Gledalaca: 5.000. Sudija: Antoni Bandić (Grude). Strijelci: 1:0 Vranješ (47). Žuti kartoni: Begić, Vušurović, Mols, Dujaković (Borac), Trako, Oremuš, Kobiljar, Ahmetović (Sarajevo).
BORAC: Pavlović, Jovanović, Ćorić, Begić, Mols (od 68. Dujaković), Vojnović, Subić, Vranješ (od 90+1. Meleg), Kulašin (od 46. Vušurović), Moraitis, Zakarić.
SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Oremuš, Đokanović (od 82. Varešanović), Bodul, Ramić (od 53. Ahmetović), Kurdić, Dupovac (od 65. Fanimo), Trako (od 53. Ševelj), Kapić (od 53. Lazić), Kobiljar.

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski