Laktaši Srpčane častili sa “pola tuceta”

Laktaši su sa ubjedljivih 6:0 ispratili srbačku Slogu postigavši “pola tuceta” golova koji su ih doveli na lidersku poziciju i izabranici trenera Miljana Bajića trenutno za jedan gol imaju i bolju gol diferenciju u odnosu na najozbiljnijeg konkurenta Slobodu iz Mrkonjić Grada koja svoj meč 10. kola igra sutra na domaćem terenu protiv šamačkog Borca.
Već u drugom minutu domaćin je vodio 2:0 golom Gorana Zelenike u prvom i autogolomn Radana Zelenca u drugom minutu. U prvom dijelu Laktašani su su još dva puta pogađali mrežu Srpčana, a strijelci su bili Nikola Babić i Zelenika. U nastavku su još dvije lopte završile iza leđa golmana Nemanje Smiljanića, a poslali su ih rezervisti Aleksa Radetić i Bojan Radić.

Laktaši – Sloga (S)    6:0 (4:0)

Gradski stadion kraj čipsare u Laktašima. Gledalaca: 200. Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka). Strijelci: 1:0 Zelenika (1), 2:0 R. Zelenac (2 – autogol), 3:0 Babić (35), 4:0 Zelenika (36), 5:0 Radetić (78), 6:0 Radić (89).
LAKTAŠI: Vuković, Tučić, Trninić, Amidžić (od 60. Radetić), Šavija, Arežina (od 46. Vukosavljević), Milojević (od 60. Lekić), Zelenika (od 60. Radić), Jović, Petković, Babić (od 46. Stamenković).
SLOGA (S): Smiljanić, Pelengić (od 76. Popović), Zukanović (od 70. Ugren), Cvijetić, V. Njažić, Lotinja, Vasić, I. Njažić, R. Zelenac, G. Zelenac, Maletić.

Ukrina 2 : 0 Proleter
Jedinstvo 2 : 0 Gorica
Sloga (T) 3 : 2 Borac
BSK 5 : 4 Progres
Čelinac 3 : 1 Sloga (S)
Polet 1926 0 : 6 Brdo