Radniku bodovi u Mostaru

Fudbaleri Veleža poraženi su rezultatom 2:1 na svom terenu od bijeljinskog Radnika u susretu 15. kola Premijer lige BiH, čime je produbljena kriza mostarskog tima, koji se sada definitivno može okarakterisati timom koji se bori za opstanak.

Mostarski tim je bio od početka meča nešto bolji od Radnika, ali izostao je prepoznatljivi intenzitet i agresivna igra Dudićevog tima, koji je često bio u nemogućnosti da protivniku otme loptu, te je i Radnik bio poprilično ravnopravan sa indisponiranim domaćinom.

U 30. minuti, gostujući tim iz prve prave šanse dolazi do vodstva. Nakon ubačaja iz kornera, nesiguran je golman Kačavenda, ali i njegovi saigrači u zadnjoj liniji, te mrežu Veleža trese Esmir Hasukić, kojem je to bio prvi ligaški pogodak u sezoni.

Šokirao je ovaj gol Velež, koji i u nastavku meča nije pokazao ništa značajno, te se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 1:0 za goste.

Od početka drugog poluvremena, Velež je uspio malo podići tempo igre, ali svejedno je u mnogo situacija pravio banalne greške pred protivničkim golom i djelovalo je da neće uspjeti doći do poravnanja. Ipak, u 85. minuti Samir Radovac fenomenalno pogađa mrežu gostiju, udarcem sa distance nakon što je Mehmed Ćosić sjajno spasio loptu koja je išla u aut.

Velež je tada imao psihološku prednost i očekivalo se da napravi veliki pritisak na protivnički gol, no desilo se potpuno neočekivano. Ćosić gubi loptu blizu gola Veleža, gosti uspijevaju odigrati novi napad i nakon ubačaja sa desne strane, Kenan Šarić glavom pogađa mrežu Luke Kačavende.

Napadač Radnika bio je prezadovoljan zbog svog gola te je skinuo dres i počeo slaviti iako je već imao žuti karton. Sudija Luka Bilbija ga je isključio, ali to nije poremetilo goste, koji su uspjeli zadržati u posljednjih 6-7 minuta svoju prednost i slavili su veliku prednost.

Radnik sada ima 10 bodova te je uhvatio priključak za ostalim klubovima iako je i dalje posljednji na tabeli. S druge strane, Velež ima samo 13 bodova i u jako je lošoj poziciji.

Tuzla City 4 : 0 Leotar
Borac 3 : 0 Posušje
Željezničar 0 : 3 Zrinjski
Sarajevo 1 : 1 Rudar Prijedor
Velež 1 : 2 Radnik
Široki Brijeg 0 : 0 Sloboda