Biće Borac spreman za Evropu

Dragan Šarac

Igrači Borca upisali su minimalan poraz (1:0) u duelu sa Vojvodinom, prvim od četiri rivala tokom priprema u Sloveniji.

Utiske sa meča, u izjavi za zvanični sajt kluba, iznio je pomoćni trener Dragan Šarac.

Ušli smo u meč iz teških treninga. Juče smo odradili dva jako teška treninga, danas su dvije ekipe odigrale po 45 minuta. Prvo poluvrijeme danas je bilo stvarno dobro, stvarali smo šanse, igrali smo jako dobro i defanzivno i ofanzivno i mislim da smo to prvo poluvrijeme odigrali mnogo kvalitetnije nego drugo. U drugom dijelu smo ”istumbali” dosta mjesta u ekipi, gdje neki nisu igrali na svojim pozicijama, pogotovo ovi mlađi igrači, tako da ne možemo ništa da im zamjerimo. Noge su jako teške sad i to je veliki problem dok se ekipa malo ne uigra. Međutim, sigurno ćemo da težimo, kroz treninge i ove prijateljske utakmice, da se ekipa što bolje pripremi za prvo kolo i Evropu. Šef radi na tome, trudimo se iz dana u dan da ekipu posložimo po linijama tima. Tako ćemo da radimo do kraja priprema, imamo još tri utakmice. Tu su i treninzi, imamo fenomenalne uslove ovdje, teren nam je dostupan danonoćno, tako da smo svi fokusirani na to da se ekipa što bolje spremi i uigra – poručio je Šarac.

Drugu utakmicu u Sloveniji Borac će odigrati 23. juna protiv Celja.

(borac-sport, foto:  screenshot)

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski