Odlična provjera prvoligaša: Remi Famosa i Sutjeske

Fudbaleri Famosa i Sutjeske odigrali su danas u Istočnom Sarajevu 2:2 u prijateljskoj utakmici. Famosu je ovo prva prijateljska utakmica od početka priprema, a Sutjesci druga nakon što su u srijedu igrali protiv dobojske Sloge.

Drinjak se odlučio da na teren izvede najjaču postavu, sa novajlijom Perovićem u startnoj postavi, dok je od fudbalera na probi danas šansu dobio samo Eldin Durmiš. Ostatak fudbalera na probi sačekaće priliku u srijedu kada je Famos zakazao prijateljsku utakmicu protiv paljanske Romanije i tada će oni dobiti priliku da pokažu šta znaju.

Već u prvom napadu na utakmici Famos stvara sjajnu priliku. Odlično je otvoren napad Motorista, lopta ide na lijevu stranu gdje Mladen Perović praktično iz prvog kontakta sa loptom od povratka u Famos odlično centrira, a Lalović sa druge stative šutira preko gola.

Uzvratila je Sutjeska u sedmoj minuti. Jovica Dačević je lijepo prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu za Dejana Mojovića, čiji šut ipak odlazi preko gola. U narednom napadu uzvraća Famos fantastičnom šansom, ali Lalović je bio dekoncentrisan, sa manje od metra prebacuje čitav gol.

U 15. minuti ponovo prijete Fočaci. Nikola Mojović iz slobodnog udarca šutira pravo u dobro postavljenog Terzića. Što nije uradio tada, Mojović je uradio sedam minuta kasnije. Pobjegao je odbrani Famosa, zaobišao i Terzića i pogodio za 1:0.

Nije potrajala radost Fočaka dugo, samo tri minute kasnije Tihomir Lalović se ipak upisuje u strijelce. Lijepo se snašao i pogodio za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena imamo još slab pokušaj Boška Radovića glavom iz dobre pozicije, a na drugoj strani Lalović još jednom proba, nije bilo promjene rezultata. Za kraj poluvremena ostao je još jedan šut Mojovića sa više od dvadeset metara, lopta ide pored gola.

Sutjeska do novog vodstva stiže u 51. minutu . Boško Radović je ovaj put mnogo precizniji i vara Terzića za 2:1. Famos se, ipak, vraća i iz tog zaostatka. U 60. minuti Ognjen Mičić natrčava na jednu povratnu loptu, Krnojelac brani, ali se lopta vraća Mičiću koji je precizniji za 2:2.

Do kraja utakmice i Vladimir Drinjak i Miljan Radanović su izvršili sve izmjene, ritam utakmice je opao, pa i nije bilo nekih većih prijetnji po dva golmana, te je ostalo 2:2.

FAMOS – SUTJESKA 2:2 (1:1)