XS
SM
MD
LG

Derbi u Gračanici

Ovog vikenda 13. i 14. avgusta počinje sezona u m;tel Prvoj ligi FBiH,  u subotu se igra pet utakmica, u nedjelju tri.

Derbi kola se igra u Gračanici gdje se sastaju Bratstvo i GOŠK iz Gabele, ovaj derbi je povjeren Deniju Ćatiboviću iz Sarajeva, pomagaće   mu  sugrađanin Mirza Tičić i Zeničanin Selmin Osmančević, dok će to sve kontrolisati Gruđanin Gojko Bandić. Kankanjski Rudar je domaćin Tomislavu, OFK Gradina će ugostiti banovićku Budućnost, gradačačka Zvijezda BFK Simm Bau, a bihaćko Jdinstvo je domaćin povratniku u prvoligaško društvo Radničkom iz Lukavca.

U nedjelju 14. avgusta u Tešnju domaći TOŠK za rivala ima Goražde, Travnik Radnika iz Hadžića, dok će debitant Stupčanica u Olovu odigrati susret sa Mladosti DK.

Subota 13. Avgust u 17:00 sati,,

Gračanica : NK Bratstvo – NK GOŠK, glavni sudija : Deni Ćatibović (Sarajevo), pomoćnici : Mirza Tičić (Sarajevo) i Selmin Osmančević (Zenica), 4. sudija : Ermin Hadžović (Sarajevo),  delegat : Ivan Tolić (Odžak),  posmatrač suđenja : Gojko Bandić (Grude) .

Kakanj : FK Rudar – NK Tomislav , Ernis Džemidžić (Goražde), Mirza Ćehaja (Goražde) i Boris Bilješko (Novi Travnik), Sandi Ljevo (Mostar) ,Mensud Drljević (Goražde), Mario Perić (Novi Travnik.

Srebrenik : OFK Gradina – FK Budućnost, Suad Nurić (Gračanica), Enis Đulović  (Tuzla) i Adnan  Ibrahimović (Brčko), Osman Hodžić (Doboj Istok), Mirsad Džuzdanović (Živinice), Edis Zukić (Tuzla).

Gradačac :NK Zvijezda – BFK Simm Bau , Emir Spahalić (Mostar), Adnan Arfadžan (Jablanica) i Perica Maskaljević (Donja Mahala), Ilija Orkić (Matići), Esad Kudelić (Bužim), Salem Kundo (Goražde) .

Bihać : NK Jedinstvo – FK Radnički , Jure Delić (Mostar), Marko Blažević (Mostar) i Antonio Marčinko (Čituk), Denis Limov (Gabela), Nikola Kaić (Livno), Muamer Bureković (Zenica).

Nedjelja, 14. avgust u 17:00 sati,

Tešanj : NK TOŠK - FK Goražde, Armin Kukić (Bugojno), Alen Gluho (Sarajevo) i Sehmin Hakalović (Konjic), Semir Sarajkić (Sarajevo), Muhamed Huzbašić (Fojnica), Marko Petrić (Prud).

Travnik : NK Travnik – FK Radnik (H), Mario Perić (Grude), Hasan Nanić (Bužim) i Josip Begić (Posušje) , Haris Halkić (Sanski Most), Karlo Jurišić (Posušje), Eldis Prošić (Cazin).

Olovo : NK Stupčanica – FK Mladost , Antonio Tomić (Kreševo), Eldar Parla i  Anis Zukić oba Sarajevo , Benjamin Terzić (Zenica), Haris Baković (Sarajevo).


7 .kolo Prva liga FBiH
Gradina 2 : 1 Goražde
Zvijezda 3 : 1 Bratstvo
Travnik 0 : 3 Rudar
Stupčanica 0 : 0 TOŠK
Jedinstvo 1 : 2 Tomislav
Radnički 0 : 2 GOŠK
Mladost 0 : 0 Budućnost
Radnik 0 : 1 Simm-Bau
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 GOŠK 7 6 0 1 18
2 Gradina 7 4 2 1 14
3 Rudar 7 4 1 2 13
4 Budućnost 7 3 3 1 12
5 Stupčanica 7 3 2 2 11
6 Simm-Bau 7 3 2 2 11
7 Zvijezda 7 3 2 2 11
8 Mladost 7 3 2 2 11
9 TOŠK 7 2 4 1 10
10 Goražde 7 2 3 2 9
11 Radnik 7 3 0 4 9
12 Radnički 7 2 2 3 8
13 Bratstvo 7 2 2 3 8
14 Travnik 7 2 0 5 6
15 Tomislav 7 1 0 6 3
16 Jedinstvo 7 0 1 6 1