Remi Borca i Veleža

FK Borac je ugostio ekipu Veleža u okviru desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a konačan rezultat utakmice glasio je 0:0.

Susret je počeo sa velikom prilikom Dženana Zajmovića u osmoj minuti utakmice nakon greške Gajića, ali je Ćetković spasio svoju ekipu.

Nedugo nakon toga Borac je zaprijetio na drugoj strani. Piščević je šutirao nakon kornera, ali je pogodio prečku i ostalo je 0:0.

U nastavku Banjalučani su imali više od igre, ali udarci Kulašina i Tatara nisu našli put u okvir gola mladog Nanića koji se našao na golu Rođenih danas.

Sjajnu šansu propustio je i Vojnović koji je glavom šutirao preko gola nakon centaršuta Zakarića. Do kraja prvog dijela pokušao je još jednom Zajmović, ali lopta odlazi preko gola.

Drugo poluvrijeme je bolje otvorila ekipa Amara Osima, koja je zaprijetila praktično iz prvog napada. Haskić je proigrao Pantelića, koji je pao u kaznenom prostoru, krilni napadač šutirao je sa zemlje, što je Ćetković lako odbranio.

U 55. minuti utakmice pokušao je Tatar, ali je odbranio Nanić. Samo nekoliko minuta kasnije pokušao je i Halilović na drugoj strani, ali on nije bio precizan.

Drugo poluvrijeme je obilježila nepovezana igra sa obje strane, a Rođeni su imali i sreće u finišu susreta. U 82. minuti utakmice Tatar je pogodio prečku nakon spuštene lopte Mrkaića.

Takođe, u sudijskoj nadoknadi je imao veliku šansu Mrkaić, ali je Nanić ponovo spasio Velež.

Sloga Meridian 0 : 3 Tuzla City
Borac 0 : 0 Velež
Sarajevo 0 : 0 Široki Brijeg
Posušje 0 : 1 Zrinjski
Igman 3 : 1 Leotar
Sloboda 1 : 1 Željezničar