Remi Veleža i Posušja

U okviru 12. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Perica Pero Pavlović u Gabeli FK Velež je ugostio ekipu HŠK Posušje. Konačan rezultat ovog susreta glasio je 1:1.

Posušje je mnogo bolje otvorilo susret, pa tako kreiralo najbolju priliku u 12. minuti i odmah povelo sa 1:0. Strijelac pogotka bio je Toni Jović nakon asistencije Hanuljka.

Na način kako je Posušje odigralo prvih petnaest minuta, tako je Velež uzvratio u narednih petnaest, te potpuno nadigrao goste i u 28. minuti zasluženo stigao do izjednačujućeg pogotka.

Strijelac pogotka bio je Emir Halilović koji je postigao jedan od najljepših pogodaka u ovoj sezoni m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Vrijedi takođe istaći da je prije samog pogotka i Zajmović pogodio prečku.

Do kraja prvog poluvremena došlo je i do prvih varnica na terenu, a Velež iako je bio bolji i u nastavku nije uspio kreirati preokret. Sa druge strane Posušje je imalo najbolju priliku u 43. minuti utakmice kada je Paković pogodio prečku, ali je ostalo 1:1.

Drugo poluvrijeme nije donijelo niti jedan pogodak, ali nažalost nije bilo ni većih prilika sa obje strane. Jedina šansa vrijedna pomena bila je Posušja u 81. minuti utakmice, Begić je tada pogodio prečku gola Veleža, a uprkos što je čak viđeno 30 udaraca na ovoj utakmici, viđena su samo dva pogotka.

Borac 2 : 1 Sloga Meridian
Tuzla City 1 : 0 Sarajevo
Velež 1 : 1 Posušje
Široki Brijeg 3 : 2 Igman
Zrinjski 1 : 0 Sloboda
Leotar 0 : 1 Željezničar