Podjela bodova u blatu

Velež - Sloga 2:2

Fudbaleri Veleža i Sloge podijelili su po bod u Gabeli u prvoj utakmici 19. kola m:tel Premijer lige BiH odigravši 2:2.

U uslovima u kojima je nemoguće igrati fudbal i zapravo je pravo pitanje zašto se uopšte utakmica i igrala, nije se ni moglo očekivati da ćemo vidjeti nešto smisleno i uglavnom se ograničilo na nabijanje lopte i pokušaj da se ona što više drži u vazduhu, jer po zemlji nije bilo moguće apsolutno ništa odigrati.

Velež prijeti prvi, Nemanja Anđušić je bio u odličnoj šansi za šut, to bi po dobrom terenu bilo i pola gola, ali nije uspio da podigne loptu i ona je zapela u blatu. Nakon toga, još jedan pokušaj domaćih, Trako dobro brani. Bila je to uvertira za devetu minutu i vodstvo Rođenih. Kvakić je poslao dugu loptu za Anđušića, ovaj ubacio u sredinu za Edu Vehabovića koji postiže svoj prvi gol u sezoni i donosi slavlje Rođenim.

Anđušić je nakon toga mogao i uduplati prednost, ide lopta pored gola.

Sloga do izjednačenja dolazi u 29. minutu utakmice. Poslana je duga lopta prema naprijed, Uglješa Stevanović uspjeva da dođe , te jako lijepo pogađa mrežu domaćih.

Nermin Haskić je imao fantastičnu šansu da vrati Velež u vodstvo u 70. minuti utakmice. Izašao je sam na golmana Traku, ovaj mu brani udarac, lopta se odbija do Dženana Zajmovića, koji se namješta na šut, ali šutira u vanjski dio mreže.

Takve situacije se u ovakvim utakmicama moraju rješavati, a Velež je to saznao na teži način jer je tri minute kasnije primio gol. Tarik Jašarević je ušao u igru, otišao do kaznenog prostora i poslije desetak sekundi pogodio za vodstvo Sloge i svoj prvi gol u seniorskoj Premijer ligi. Radi se o još uvijek junioru dobojskog tima, koji nije ni imao previše minuta u seniorskom fudbalu ove sezone.

Nakon tog gola Velež prijeti preko Blagojevića, lopta ide preko gola, a ništa uspješniji nisu bili ni poslije kornera kada lopta odlazi ponovo van okvira gola.

U 86. minuti Velež dolazi do izjednačenja. Dženan Zajmović se prikrao iza leđa neoprezne odbrane Sloge i pogodio gol Trake za novo izjednačenje na ovoj utakmici, a ovaj put je to bio i konačan rezultat meča.

Đorđe Pantelić je imao jako dobru šansu u drugoj minuti sudijske nadoknade, no u odsudnom trenutku se okliznuo i nije uspio uputiti najbolji šut. Velež je uputio čak 20 šuteva ka golu Sloge, gosti svega tri, ali iz ta tri su postigli dva pogotka, pa Rođeni zaista imaju za čim da žale u ovom susretu, naročito kada se zna i kako su primili prvi gol.

Velež ostaje na 24 boda pred zimsku pauzu, a sada je Sloga na 21 osvojenom bodu, s tim da Rođeni imaju utakmicu manje zbog odloženog derbija protiv Zrinjskog.

Velež 2 : 2 Sloga Meridian
Široki Brijeg 1 : 0 Tuzla City
Zrinjski 1 : 0 Borac
Leotar 2 : 0 Sarajevo
Željezničar 1 : 1 Posušje
Sloboda 5 : 1 Igman