Remi Tuzle i Sloge

U okviru 21. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Tuzla Siti je na Gradskom stadionu u Srebreniku ugostio ekipu FK Sloga, a konačan rezultat utakmice glasio je 0:0.

Prvu priliku na utakmici kreirao je domaćin, ali je udarac Miće Kuzmanovića otišao daleko od gola. Samo šest minuta kasnije nakon kontranapada u šansi je Pantelić, ali bivši golman Tuzla Sitija, Brajlović brani to i odbija u korner.

U naletu Tuzla Sitija ponovo je probao Kuzmanović, ali nova odbrana Brajlovića. Do kraja prvog poluvremena više prilika nije bilo, te se bez pogodaka otišlo na pauzu.

U nastavku utakmice probudila se Sloga, pa je tako u 64. minuti utakmice Baštić sjajno šutirao, ali je prečka bila saveznik domaće ekipe. Nekoliko minuta nakon toga slobodan udarac na 18 metara, ali loše izvođenje od strane Krstovskog.

U 78. minuti utakmice viđena je možda i najbolja šansa na utakmici kada je Demir Peco izašao jedan na jedan sa golmanom Nevresom Fejzićem, ali je golman domaćih izašao kao pobjednik u tom duelu. Tri minute kasnije pokušao je i Stevanović, ali udarac odlazi pored gola.

U finišu utakmice ponovo sjajni Peco se nalazi u prilici i ponovo okvir gola je spasio Tuzla Siti da ne izgube u današnjem susretu.

Tuzla City 0 : 0 Sloga Meridian
Velež 1 : 0 Borac
Široki Brijeg 1 : 3 Sarajevo
Zrinjski 5 : 0 Posušje
Leotar 1 : 1 Igman
Željezničar 1 : 0 Sloboda