Sarajevo demoliralo Široki

U okviru posljednje utakmice 21. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Sarajevo je u gostima savladao ekipu NK Široki Brijeg sa 3:1.

Bordo tim je odlično otvorio utakmicu, te već u petoj minuti utakmice stigao do vodstva preko fenomenalnog pogotka Hamze Čatakovića. Čataković je vjerovatno s ovim golom istakao kandidaturu za najbolji pogodak sezone.

U nastavku utakmice Tomašević je tražio jedanaesterac u 12. minuti utakmice, ali je dobio samo žuti karton zbog simuliranja. U 18. minuti utakmice dvije šanse za Široki Brijeg, ali u oba navrata sjajno interveniše Muhamed Šahinović.

U 23. minuti utakmice velika prilika za Sarajevo, ali se Ćataković poigravao, te nije uspio uposliti Ziljkića na drugoj strani. Dvije minute kasnije Vrančić je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Josipović odbranio njegov udarac.

U prvom dijelu Širokobriježani su još dva puta zaprijetili preko Pranjića, ali je to bilo jako loše, te je Šahinović ponovo sačuvao svoju mrežu. U finišu prvog dijela Ziljkić je realizirao jedanaesterac, te tako udvostručio prednost Bordo tima pred odlazak na pauzu.

Na početku drugog poluvremena viđena je jedna sporna situacija po mišljenju domaćih. Tomašević je napravio nepoteban prekršaj, a već je imao žuti karton. Međutim, sudija Sivac se nije ogalsio, te je došlo do kratkog koškanja fudbalera, ali Tomašević nije dobio žuti karton.

U 62. minuti utakmice sjajan udarac Guliašvilija, ali stativa je spasila tada Širokobriježane. Na drugoj strani svoj udarac je oprobao rezervista Vukelić u 71. minuti utakmice, ali je lopta otišla preko gola.

Novi pogodak za 3:0 stigao je u 79. minuti utakmice kada je nakon sjajnog kontranapada Ziljkić nesebično uposlio Oliveiru koji je zicer pospremio u mrežu domaćih na Pecari.

Nije se Sarajevo prestalo sa napadima, već je u 85. minuti novu sjajnu priliku imao Ziljkić, ali ovoga puta je propustio šansu da postigne drugi gol na današnjem susretu. Konačan rezultat utakmice od 3:1 postavio je Bože Vukoja sa bijele tačke u 92. minuti utakmice

Stadion: Pecara

Gledalaca: 5000

Sudija: Ermin Sivac (Zenica)

Žuti kartoni: Oliveira, Lovrić, Lukić (Široki Brijeg); Tomašević, Šerbečić, Mulalić, Jelić-Balta (Sarajevo)

Strijelci: Čataković 5‘ - 0:1; Ziljkić 45+1‘ - 0:2; Oliveira 79‘ - 0:3; Vukoja 90+2‘ - 1:3.

NK Široki Brijeg: Josipović, Pranjić (Medić 62.), Valinčić, Mašić, Vukoja, Bagarić, Lukić, Lovrić, Kuprešak, Tomić (Vukelić 62.), Oliveira. Trener: Ivica Barbarić.

FK Sarajevo: Šahinović, Jelić, Mulalić, Čataković (Oliveira 68.), Vrančić (Mustafić 81.), Varešanović (Avramovski 54.), Tomašević (Salčin 54.), Guliašvili (Džafić 82.), Šerbečić, Martinović, Ziljkić Trener: Mirza Varešanović.

Tuzla City 0 : 0 Sloga Meridian
Velež 1 : 0 Borac
Široki Brijeg 1 : 3 Sarajevo
Zrinjski 5 : 0 Posušje
Leotar 1 : 1 Igman
Željezničar 1 : 0 Sloboda