Loše i Sarajevo i Željo

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara su u 148. sarajevskom derbiju remizirali, a konačan rezultat utakmice koja se igrala u Trening centru N/FS BiH u Zenici je bio 0:0.

Gosti su prvi zaprijetili na ovoj utakmici i to već u drugoj minuti susreta. Drljo je centrirao sa desne strane, a Santos lijepo šutirao glavom, ali preko gola Šahinovića da bi Bordo tim uzvratio u 14. minuti. Tomašević je probio po lijevoj strani i ubacio u sredinu za Čatakovića čiji udarac je u posljednji čas izblokirao Cocalić nakon čega je lopta završila u rukama Muftića.

To je bilo sve u sramotnom prvom dijelu utakmice koje je okončano rezultatom 0:0, a u nastavku je prvo zaprijetilo Sarajevo i to u 49. minuti preko Almedina Ziljkića čiji udarac je otišao pored gola Muftića. Plavi su uzvratili šutem Cocalića nakon kornera, ali na gol liniji njegov udarac brani golman Sarajeva. Tražili su gosti od sudije Musića da prizna pogodak jer su smatrali da je lopta prešla gol liniju, ali on nije bio takvog mišljenja.

U 70. minuti susreta, Almedin Ziljkić je izveo slobodnjak sa tridesetak metara kojeg je Muftić odbio do Renana čiji udarac pogađa Martinovića nakon čega je šutirao i Avramovski, ali je lopta otišla visoko preko gola. Igrala se 82. minuta susreta kada je Džafićev opasan udarac sa desne strane izblokiran, lopta je otišla u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po gol gostujućeg sastava.

Do kraja nije bilo prilika, te je ostalo 0:0.

Stadion: Trening centar u Zenici. Sudija: Musić Admir (Hrasnica). Žuti kartoni: Džafić (Sarajevo), Galić, Beganović, Kosorić, Alihodžić, Bogićević (Željezničar). Strijelci:

Sarajevo: Šahinović; Mulalić, Šerbečić, Martinović, Tomašević; Balta Jelić (83. Mustafić), Vrančić, Varešanović (69. Avramovski), Ziljkić, Guliahsvili (69. Džafić); Čataković (58. Renan). Trener: Mirza Varešanović.

Željezničar: Muftić; Galić, Kosorić, Cocalić, Jašarević; Hodžić, Mekić, Beganović (93. Štilić), Drljo (59. Amoah), Santos; Krpić (87. Hodžić). Trener: Edis Mulalić.

Sloga Meridian 3 : 2 Igman
Posušje 2 : 1 Sloboda
Sarajevo 0 : 0 Željezničar
Leotar 0 : 1 Borac
Tuzla City 1 : 2 Zrinjski
Velež 4 : 4 Široki Brijeg