Kozara zaustavila Slobodu

U utakmici 21. kola m:tel I lige  Republike Srpske FK Kozara (Gradiška)  – FK Sloboda (Novi Grad) odigranoj danas na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca fudbaleri Kozare bili su bolji od gostiju iz Novog Grada, trenutno drugo plasirane ekipe prvenstva i slavili sa 2-1.

Prvi šut ka golu čim se krenulo sa centra upućuje Eshiba, ruski internacionalac, ali lopta odlazi pored gola. U istom minutu, nespretno reaguje odbrana Slobode i vraća loptu unazad do Šikanjića, koji šutira po golu iskosa, ali lopta odlazi pored gola. Pet minuta kasnije, Šikanjić odlično upošljava Glišića, koji jako šutira iz trka između dva pratioca sa ruba šesnaesterca. Ali Milošević izbacuje loptu u korner. Najviši u skoku nakon kornera je Šikanjić koji glavom šalje loptu u mrežu gostiju za vođstvo Kozare od 1-0. U 15. minuti, šef stručnog štaba Kozare Medović se žali sudiji radi Kovačevićevih psovki, nakon faula. Žuti karton dobijaju i on i Kovačević, dok sudija Vukajlović sa klupe Kozare isključuje Šćekića zbog oštrih rječi upućenih njemu. Igra se žustro na obe strane. U 28. minuti pokušava Beuk šutem iskosa, ali je neprecizan. Pet minuta kasnije korner za goste. U šesnaestercu Kozare najbolje se snalazi Vladić i glavom pogađa gol za izjednačenje. Tri minuta kasnije pokušava Imamagić, šutira po zemlji, ali je Modić na mjestu.  Pokušava Samardžić, ali je Modić siguran. U 44. minuti, Beuk se sjurio u šesnaesterac gostiju, jako šutira i šalje loptu u mrežu kraj nemoćnog Miloševića i Kozara odlazi na odmor sa prednošću od 2-1.

Odlično otvara Kozara drugo poluvrijeme, najprije je Popović provozao odbranu gostiju, da bi mu šut u posljednji trenutak blokirao Samardžić. Dva minuta kasnije poslije ubačaja Glišića šutira Babić, ali je Milošević na mjestu. U 53. minuti Blagojević prelazi dva igrača, šutira, ali Milošević krajnjim naporom skreće loptu u korner. Imamagić pokušava na drugoj strani, ali je neprecizan. Nastavlja se inicijativa Kozare,  Rudan nalazi Šikanjića, ovaj šutira, ali Milošević, danas najbolji pojedinac u redovima Slobode izbacuje loptu u korner. Pljevaljčić je najviši u skoku, zahvata loptu glavom, ali ona odlazi tik pored gola. I dok je lopta u korneru, pada Imamagić nakon što ga je odgurnuo Pepić. Sudija Vukajlović isključuje Pepića i Kozara zadnjih pola sata igra sa igračem manje. Gosti iz Novog Grada odmah to koriste ipokušava Paro, ali je Modić na mjestu. Pokušava Imamagić, ali je neprecizan. Pokušavaju gosti da dođu do izjednačenja, ali se Kozara bez obzit što igra sa igračem manje odlično brani. U 69. minuti Rudan odlično centrira kako bi pronašao Glišića, ali Milošević istrčava i izbija loptu. U 74. minuti šansu da poveća vođstvo Kozare propušta Šikanjić. Na drugoj strani Imamagić glavom šutira pored gola poslije kornera. Još dva puta Šikanjić izvlaćeći posljednje atome snage iz sebe uspijeva da istrči kontru i šutira, ali oba puta neprecizno. Ne uspijevaju gosti da ozbiljnije zaprijete Modiću do kraja i nakon pet minuta nadoknade sudija Vukojević svira kraj i Kozara dolazi potpuno zasluženo do prve pobjede u ovom dijelu prvenstva.

Sljedeće subote 1. 4. 2023. godine igraju se utakmice 22. kola m:tel I lige  Republike Srpske. Alfa iz Modriče će u Modriči biti domaćin našoj ekipi.  Utakmica počinje u 15 časova i 30 minuta

Kozara – Sloboda NG 2:1 (2:1)

Gradiška. Stadion: Gradski stadion. Gledalaca: 0. Sudije: Darko Vukojević (Doboj) [Glavni], Bojan Maksimović (Modrića) [Pomoćnik], Dejan Lazić Đ (Doboj) [Pomoćnik], Strijelci: Milan Šikanjić 6', Srđan Beuk 44', [Kozara (Gradiška)]; Predrag Vladić 32', [Sloboda (Novi Grad)]. Žuti kartoni: Aleksandar Popović 72', Djordje Veljkic 73', Srđan Modić 90', [Kozara (Gradiška)]; Mile Kovačević 14', Saad Tareg Saad Abdelgader 28', Ensar Imamagić 61', Juan Jose Fontemachi 72', [Sloboda (Novi Grad)]; Isključenja: Filip Šćekić 14' , Duško Pepić 61' [Kozara (Gradiška)];

Kozara: Srđan Modić (G) , Aljosa Blagojevic , Miodrag Rudan (90. Aleksandar Malbašić), Dejan Glišić , Nebojša Babić , Milan Šikanjić , Srđan Beuk (64. Saša Stojnić), Admir Sadiković , Aleksandar Popović (K) , Ognjen Pljevaljčić , Duško Pepić

Sloboda NG: Mladen Milošević (G) , Nemanja Vejnović (K) (46. Sreten Atanasković), Adin Paro , Semir Tiro (62. Mujo Smajić), Marin Samardžić , Aynar Eshba (46. Daniel Marin), Ensar Imamagić , Saad Tareg Saad Abdelgader , Juan Jose Fontemachi , Predrag Vladić , Mile Kovačević

Ljubić 1 : 2 Slavija
Radnik 2 : 1 Drina
Famos 2 : 0 Željezničar
Sutjeska 1 : 2 Rudar Prijedor
Tekstilac 0 : 2 Sloboda (MG)
Laktaši 0 : 0 Zvijezda 09