Leotar stao u Vrapčićima

Fudbaleri Veleža danas su na svom terenu ostvarili pobjedu rezultatom 2:0 protiv Leotara u susretu 25. kola m:tel Premijer lige BiH.

Na samom otvaranju ovog susreta, šut sa distance je oprobao sjajni Tino Blaž Lauš, ali je lopta otišla pored gola. Potom je klub iz Trebinja u nizu izveo nekoliko kornera, ali nije bilo opasnosti po gol Rođenih.

Nakon toga su Rođeni uspostavili inicijativu na terenu, a Puletić je u 15. minuti odbranio dobar pokušaj Šikala. Ipak, dvije minute kasnije, Velež je došao do vodstva.

Domaći su odigrali divnu akciju preko Ćukovića na lijevoj strani, a onda je pogodak postigao Vehabović poslije asistencije Šikala.

Iako je Velež poslije gola imao više od igre, na terenu nije bilo previše uzbuđenja u narednih dvadesetak minuta susreta na stadionu Rođeni.

U 36. minuti je Blaž Lauš zatresao mrežu Veleža, ali je gol poništen zbog ofsajda, a u finišu poluvremena su igrači Leotara zaprijetili, ali je u posljednji tren reagovao Zeljković.

Igrala se sudijska nadoknada prvog dijela meča, kada je Puletić neshvatljivo istrčao na 30 metara od gola, ali ga Anđušić nije uspio lobovati, pa je na kraju Uzelac uspio da spasi svoju ekipu.
To je ujedno bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu susreta na stadionu Rođeni.

Iako je Leotar u drugom poluvremenu igrao dosta otvorenije, opet je Velež bio bliži golu protivnika. Prvo je udarac Wallacea kratko odbio Puletić, da bi potom Šikalo šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Četiri minute poslije prilike igrača Leotara, stigla je kazna, budući da je sjajnu solo akciju krunisao Haskić, koji je savladao Puletića i povećao prednost svoje ekipe.

Do kraja utakmice više nije bilo prilika, pa su tako Rođeni došli do nova tri boda, te su skočili na treću poziciju na ligaškoj tabeli i sada na svom konut imaju 40 bodova.

FK Velež - FK Leotar 2:0 (Vehabović 17‘, Haskić 70‘)

Široki Brijeg 0 : 0 Igman
Borac 0 : 3 Zrinjski
Željezničar 0 : 1 Tuzla City
Velež 2 : 0 Leotar
Sarajevo 1 : 1 Sloga Meridian
Posušje 2 : 0 Sloboda