Kozara porazila Laktaše

U 26. kolu m:tel I lige Republike Srpske fudbaleri Kozare su na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci ugostili drugo plasiranu ekipu prvenstva Laktaše. U utakmici odigranoj pred oko tri stotine  gledalaca Kozara je slavila sa 2-1.

Prve minute prolaze u obostranom ispitivanju snaga, a prvi šut ka golu Laktaša upućuje Stojnić u 5. minuti. U 8. minuti prvi napad Laktaša, Stojnić pokušava da blokira Škorića, ali ga lopta pogađa u ruku i sudija Perić svira najstrožu kaznu za Laktaše. Udarac Markovića sa bijele tačke brani mladi golman Kozare Glišić, ponovo na loptu natrčava Marković, ali je prebacuje preko ispruženog Glišića i preko gola, te rezultat ostaje nepromjenjen. U 24. minuti ponovo dobra intervencija Glišića, najprije brani šut Škorića, odbijenu loptu zahvaća Marković, ali je Glišić ponovo na mjestu. Igra se otvoreno, ali između dva šesnesterca, te do kraja poluvremena bilježimo pokušaj Sadikovića koji završava pored gola.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Škorić pokušava ali je neprecizan. U 65. minuti lopta dolazi do Glišića, ovaj se okreće i sa nekih petnaestak metara šalje loptu u mrežu Laktaša za vođstvo Kozare od 1-0. Nije dugo trebalo gostima da stignu do izjednačenja, u 70. minuti nakon kontranapada Marković pogađa mrežu Kozare i rezultat je izjednačen. Na isti način, tri minuta kasnije uzvraća Kozara, lopta nakon kontre dolazi do Šikanjića koji matira Tadića i Kozara vodi sa 2-1. Uzvraćaju gosti iz Laktaša na drugoj strani, pokušava Marković, ali je Glišić na mjestu. Dobro kontroliše Kozara utakmicu, odbija sve napade gostiju, te pokušava ugroziti gol Laktaša iz kontranapada. U 87. minuti Pljevaljčić šuta glavom nakon slobodnog udarca, ali lopta odlazi tik pored gola. Rezultat se do kraja ne mijenja i Kozara zasluženo dolazi do nova tri boda.

Nastavlja se pakleni raspored za fudbalere Kozare. Nakon tri utakmice u sedam dana, od kojih dve protiv dve vodeće ekipe prvenstva, slijede još dvije u narednih sedam. Prva je u srijedu 26. 4. 2023. godine kada se igraju utakmice 27. kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju u Derventu gdje će im domaćin biti Tekstilac, dok su utakmice 28. kola m:tel I lige Republike Srpske na rasporedu već u subotu 298. 4. 2023. godine, a Kozara će u Gradišci biti domaćin Sutjesci iz Foče.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Šćekić F. (82. min. Veljkić Đ.), Stojnić S. (od 53. min. Popović A.), Rudan M., Glišić D., Jandrić S. (od 60. min. Malbašić A.), Babić N., Šikanjić M., Sadiković A., Pljevaljćić O., Pepić D.,  trener Medović A., klupa: Modić S., Pliego S., Blagojević A., Komlenić A., Ilić D., Čamdžić A.

FK Laktaši: Tadić D., Janjetović S., Milić D., Amidžić M., Škorić O. (od 75. min. Stamenković U.), Džombić R., Marković B., Bosančić D. (od 66. min. Govedarica S.), Komljenović D., Janković F. (od 66. min. Milojević S.), Erić B. (od 60. min. Vuković D.), trener: Bajić M., klupa: Iliktarević D., Trivić I., Gavrić D., Trninić B., Savičić O.

Slavija 3 : 1 Krupa
Kozara 2 : 1 Laktaši
Omarska 0 : 0 Tekstilac
Modriča 1 : 0 Sutjeska
Sloboda (NG) 0 : 1 Famos
Podrinje 0 : 0 Radnik