Sa kreča do bodova

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri Sloboda Nova Banka u 26.kolua m:tel Prve lige RS savladali  su Drinu iz Zvornika 2:1. Kada se sve sabere i oduzme pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, mada su gosti imali jedan bod u „džepu“ minut prije isteka sudijske nadoknade.

Naime, domaći fudbaleri su se i u ovom meču ispromašivali, a čak tri puta pogodili su okvir gola golmana Branislava Ružić koji je sjajno branio na

„Lukama“. Četri izgledne prilike prokockali su Soldat, Danilović, Zekanović i Jakešević.

I gosti su u 25. minutu imali stopostotnu priliku. Napadači Drine izigrali su domaću odbranu, a Saša Perić je iz izgledne prilike šutirao pored gola.

U 70. minutu u dobroj prilici je napadač gostiju Denkovski, ali nije bio precizan.

Gol odluke pao je u sudijskoj nadoknadi, u 95. minutu a strijelac za Slobodu NB bio je njihov najbolji strijelac Predrag Zekanović iz penala. Naime , one je ubacio loptu peterac gostiju gdje došlo do kontakta

jednog od fudbalera Drine i Soldata, a sudija Vukojević je pokazao na bijelu tačku. Sa penala siguran je bio Zekanović.

Dosuđeni penala je izazvao dosta negodovanja kod gostujućih fudbalera, koji su smatrali da prekršaj nije bio za najstrožiju kaznu. Pošto j sudija Vukojevići iz Doboja odsvirao kraj, došlo je do reakcije  gostujućih igrača, pa su crveni karton zaradili Lazić i Veljković.

Žestoko su protestovali i domaći najvijači i igraču u 85. minutu, smatrajući da Slobodni NB nije priznat gol. Naime, Zekanović je iskosa sa lijeve strane šutirao. Loptu se nako izmigoljila golmanu Ružića i kada je pošla u gol, one je uspio da je rukom izbaci u polje. Pomoći sudija nije njišta signalizrao, pa je ostao nepromijenjen rezultat. I dilema, da li je bio ili ne gol.

Sloboda je povela u 16. minutu. Sjajno su kombinovali Soladat i Zekanović, a loptu u mrežu gostiju spremio je mladi Luka Jekešević, za veliko slavlje na „Lukama“.Bio je to i   prvi pogodak Jakeševića u dresu Slobode.

Gosti su rezultat poravnali u 81. minutu. Jedan od fudbalara Drine ubacioje loptu iz kornera. Odbrana Slobode početnički je reagovala, a odbijen u

loptu u gol je nekako ugurao Drago Maksimović.

Posjetioci na „Lukama“ vidjelu su dobru i tvrdu utakmicu, sa dramatičnim završetkom.

Šef stručnog štaba Sloboda NB Marko Tešić, zadovoljan je osvajanjem tri boda.Sloboda je i u ovom meču bila oslabljena za neigranje Arežine, Suljića, Lazendića, Gavrića, Vučkovića, Živkovića, dok je nekoliko fudbalera nastupilo nedovoljno op0rovaljeno od povrede.

-Jako teška utakmica za nas, kako na fizičkom tako i na psihičkom planu.Igrači su se mnogo istrošili u ove dvije  utakmice. Stvarno je ritam subota srijeda, ubitačan. Osim toga, u ovom meču imali smo i mali fond zdravih igrača. Neki nisu igrali zbog povrede, a Vučković i Gavri zbog tri žuta kartona. Odigrali smo dolično privi 25 minuta. Imali smo i stopostotne prilike i postigli gol. Sa dobrom igrom nastavili smo i u drugom poluvremenu i stvarali šanse. I onda prekid iz kojega primao gol, iz situacije za koju smo se pripremali. Znali smo da je Drina opasna iz prekida igre. Ne želim da komentarišem sporne odluke, jer poslednji put kada sam komentarisao dobio sam suspenziju. Čestitam svojim igračima, na zalaganju i uloženom poslednjem atomu snage da ostvarimo trijumf - kaže Tešić.

Strateg Mrkonjićana kaža da će u naredna dva dana pokušati ekipu osvježiti i povrijeđene igrače opraviti za meč sa Željezničarom Sport timomu Banjaluci.

-Imamo paklen ritam još sedam dana. Skupićemo snagu i nastaviti sa dobrim rezultatima. Željo je dobra ekipa predvođena sa odličnim trenerom Majkićem, mojim dobrim prijateljem. Specifična je podloga na terenu, na kojem oni dobro igraju. Agresivna i mlada ekipa i odlično igra na svom terenu, rekao je na kraju Tešić.

Slavija 3 : 1 Krupa
Kozara 2 : 1 Laktaši
Omarska 0 : 0 Tekstilac
Modriča 1 : 0 Sutjeska
Sloboda (NG) 0 : 1 Famos
Podrinje 0 : 0 Radnik
Zvijezda 09 1 : 1 Ljubić
Sloboda (MG) 2 : 1 Drina