Treći Kozarin trijumf u nizu

Fudbaleri Kozare odigrali su danas petu utakmicu u dvije sedmice i zabilježili četvrtu pobjedu uz poraz od vodeće Krupe u Krupi. Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca savladali su Sutjesku u utakmici 28. kola m:tel I lige Republike Srpske.

Pokušavaju gosti preko Ivanovića čim se krenulo sa centra, ali lopta odlazi daleko od gola Glišića. Pokušavaju gosti u desetoj minuti preko Mojovića, ali odbrana Kozare blokira njegov pokušaj. U 12. minuti nakon kornera koji je izborio Glišič pretrčavši gotovo cijeli teren, lopta dolazi do Malbašića koji jako šutira sa dvadesetak metara ali lopta pogađa prečku. U 20. minuti najviši u skoku nakon kornera je meksički internacionalac Pliego, ali njegov šut glavom završava pored gola. Minut kasnije pokušava Glišić nakon dodavanja Šikanjića, ali lopta odlazi pored gola. U 24. minuti fantastičan potez Malbašića, makazicama zahvaća loptu poslije ubačaja Glišića, ali lopta odlazi zamalo pored gola. Igra se potpuno otvoreno, ali bez većih šansi do pred sam kraj poluvremena. Lopta nakon kornera u posljednjoj minuti poluvremena, nezgodno pogađa igrača Sutjeske i mjenja smjer prema golu, ali Pajević fantastičnom intervencijom, pri kojoj se zamalo povrijedio udarcem ruke u prečku, izbacuje loptu u korner i rezultat se ne mijenja.

Iga se otvoreno i poletkom drugog poluvremana, Prvi pokušava Mojović iskosa, ali Glišić hvata loptu bez problema. Minut kasnije, korner za Kozaru, Odlično skače Glišić, šutira glavom, ali lopta odlazi zamalo preko gola. Pet minuta kasnije pokušava Rudan, ali je neprecizan. U 60. minuti, odlična akcija Kozare, Jandrić upošljava Glišića koji, nakon što se oslobađa dva igrača Sutjeske, matira Pajevića i postiže svoj šesnaesti gol ove sezone za vođstvo Kozare od 1-0. Pet minuta kasnije, ponovo Jandrić upošljava Glišića, ovaj u trku prelazi čuvara, šalje loptu pored Pajevića, ali stativa spašava gol Sutjeske. U 67. minuti mladi Komlenić upošljava Glišića koji šutira, Pajević kratko odbija njegov udarac, Komlenić natrčava na odbijenu loptu, ali je prebacuje preko gola sa ivice peterca. U 72. minuti pokušava Veljkić Đorđe glavom nakon slobodnog udarca Popovića, ali je neprecizan. Uzvraćaju gosti preko Radovića, koji šutira glavom nakon slobodnog, ali je neprecizan. U 83. minuti korner za Kozaru, visoko skače Čamdžić, lopta dolazi do Glišića koji šutira, ali odbrana Sutjeske blokira šut i lopta ide prema gol autu, ali je Pliego Salvador najprisebniji i vješto je glavom šalje u mrežu Sutjeske za konačnih 2-0 i treću pobjedu Kozare u nizu.

U subotu 6. 5. 2022. godine igraju se utakmice 29. kola m:tel I lige Republike Srpske, a fudbaleri Kozare će put Vojkovića, gdje će im domaćin biti ekipa Famos-a. Utakmica počinje u 16 časova i 30 minuta, uz mogućnost da utakmica bude igrana dan ranije, o čemu ćete biti na vrijeme obavješteni.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Pliego S., Šćekić F. (od 65. min. Veljkić Đ.), Stojnić S. (od 46. min. Popović A.), Rudan M., Malbašić A. (od 65. min. Komlenić A.), Glišić D., Babić N., Šikanjić M. (od 81. min. Čamdžić A.), Sadiković A. (od 46. min. Jandrić S.), Pepić D., trener Medović A., klupa: Modić S., Blagojević A., Matić B., Ilić D.

FK Sutjeska (Foča): Pajević M., Jolović D. (od 76. min. Gagović A.), Ivanović C., Mojović N., Milutinović Đ. )od 69. min. Stanić M.), Mihajlović B., Obrenović Z. (od 76. min. Ivanović M.), Vladičić M., Dačević J., Stanojević N. (od 43. min. Ristović S.), trener: Radanović M., klupa: Burilo A.

Slavija 0 : 0 Laktaši
Krupa 4 : 0 Tekstilac
Kozara 2 : 0 Sutjeska
Modriča 2 : 1 Radnik
Sloboda (NG) 1 : 2 Ljubić
Podrinje 0 : 1 Drina