Predragović sačuvao Borac

Borac - Sarajevo 1:0

Fudbaleri Borca večeras su na svom terenu došli do pobjede protiv ekipe Sarajeva u sklopu 30. kola m:tel Premijer lige BiH, a konačan rezultat ove utakmice je glasio 1:0.

Na Gradskom stadionu u Banjaluci, u prvom poluvremenu nije bilo golova, ali vrijedi izdvojiti najbolju priliku koju je imao Almedin Ziljkić.

Igrala se 38. minuta kada je slabo šutirao sa šest metara nakon dodavanja Kjeremeha, a njegov udarac je bez većih problema zaustavio Nikola Ćetković.

U samoj završnici prvog poluvremena, Miloš Gigović je pokazao drugi žuti karton, odnosno crveni karton Muharemu Traki nakon što je napravio prekršaj nad Enverom Kulašinom.

Na otvaranju drugog poluvremena, nije bilo uzbuđenja i prilika nije bilo sve do 52. minute, kada je Nikola Ninković šutirao iz slobodnjaka, ali lopta je otišla preko gola.

Šest minuta kasnije, Blagaić je pokušao iskosa sa nekih osam metara, ali nije bio precizan, a onda je u 57. minuti Gigović pokazao žuti karton i treneru Bordo kluba, Mirzi Varešanoviću.

Varešanović je prigovorio pomoćnom sudiji jer je signalizirao da je lopta izašla vani, a onda mu je glavni sudija meča pokazao javnu opomenu.

Nova prilika u Banjaluci viđena je u 67. minuti. Vrančić je dobro uposlio Kjeremeha, koji je šutirao sa 16 metara, ali je lopta otišla preko gola.

Dvije minute kasnije, Blagaić je lijepo primio loptu na prsa nakon centaršuta i škaricama šutirao, ali je stativa spriječila njegov gol.

Igrala se 75. minuta kada je Mustafić šutirao sa 25 metara, ali lopta je otišla preko gola, da bi potom u 80. minuti došlo do ’’sukoba’’ na terenu.

Tada su Mrkaić i Varešanović zaradili po žuti  karton, a pored njih, pocrvenio je i predstavnik Bordo kluba nakon čarki igrača obje ekipe.

U 87. minuti je Borac došao do vodstva. Subić je centrirao, a Predragović je pogodio za 1:0, što je ujedno bio i posljednji gol na ovom meču, iako su igrači Sarajeva do kraja utakmice pokušavali doći do izjednačenja.

FK Borac - FK Sarajevo 1:0 (Predragović 87‘).

Igman 2 : 0 Leotar
Tuzla City 1 : 2 Sloga Meridian
Zrinjski 4 : 1 Sloboda
Široki Brijeg 1 : 1 Posušje
Borac 1 : 0 Sarajevo
Željezničar 2 : 1 Velež