Partizan ispistio Baskoniju

Baskonija - Partizan

U 6. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet je izgubio od Bakonije sa 84:83 (23:23, 25:19, 15:24, 21:17)

Jedan zarez jedan sekund i jedan skok, odvojili su Partizan Mozzart Bet od pobede u Vitoriji. U 6. kolu Evrolige, crno-beli su nakon dramatične završnice meča izgubili od domaće Baskonije sa 84:83 u meču koji su obeležili preokreti.

Nakon početne blage prednosti domaćeg tima, crno-beli su preko Vukčevića i Trifunovića uhvatili priključak, da bi Alen Smailagić sa 2+1 doneo izjednačenje na isteku 10. minuta. U drugoj deonici, Tristan Vukčević sa 6 uzastopnih poena donosi crno-belima prvu osetniju prednost, da bi ekipa Bakonije nakon toga uzvratila serijom od 15:0 za više od četiri minuta. Do isteka prvog poluvremena, crno-beli uspevaju da priđu na -6 i tako najave veliku borbu u drugom poluvremenu.

Od početka treće deonice, Partizan Mozzart Bet preuzima veću kontrolu nad igrom i korak po korak stiže do preokreta. Iz minuta u minut, rasla je prednost crno-belih, da bi Džejms Naneli na 1:11 pre kraja trećeg perioda trojkom krunisao seriju Partizana od 16:3 i doneo 58:66. Ipak, domaći uzvraćaju mini serijom od 5:0 pred poslednju deonicu.

U četvrtom periodu, crno-beli su dugo održavali 5-7 poena prednosti, ali je domaći tim u smiraj susreta došao do novog preokreta. Tokom poslednja dva minuta meča, timovi su se smenjivali u vođstvu. Plus tri domaćeg tima, neutralisao je trojkom Jaramaz, da bi Moneke sa dva poena doneo novu prednost domaćima. Na drugoj strani, Džejms Naneli pogađa 2+1 i donosi crno-belima pola koša prednosti na 13 sekundi pre kraja susreta.

U poslednjem napadu Baskonije, crno-beli su rivala naveli na rešenje u kojem poslednji šut uzima Kodi Miler-Mekintajer van linije 6,75, ali je nakon promašaja, skoko uhvatio Moneke, zaradio prekršaj Jaramaza i sa linije slobodnih bacanja postavio konačan rezultat.

Posle meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

"Očigledno je da smo i mi imali šansu da pobedimo, ali moramo da čestitamo Baskoniji na trijumfu. Imam osećaj da smo mi izgubili ovu utakmicu našim greškama. Prvo poluvreme imali smo velikih problema sa njihovim ofanzivnim skokom, u nastavku smo počeli da gradimo koš bolje, ali je onda upravo jedan skok rešio utakmicu", istakao je Obradović.

Baskonija: Hauard 14, Rajeste 5, Kris, Kverejeta, Sedekerskis 14, Marinković 12, Miler-Mekintajer 9, Dijez , Kotsar 11, Kostelo 3, Hrabar, Moneke 16

Partizan Mozzart Bet: Vukčević 13, Ledej 11, Avramović 1, Koprivica, Smailagić 7, Jaramaz 11, Naneli 16, Trifunović 7, Anđušić 9, Doužer, Kaminski 8

(Foto: EuroLeague)