Sloga hita ka Evropi, savladan Široki brijeg

Fudbaleri Sloge gaze ka evropskoj luci. Dobojlije su kao gosti u Čitluku minimalcem 1:0 savladali "domaću" ekipu Široki brijeg. Sloga sada ima 35 bodova i veoma je blizu i trećeg mjesta.
Sloga je iz jednog šuta ka golu Širokog brijega i pogodila metu. U 55.minutu Mladen Veselinović centrirao je do  Srđana Mrzića, a na loptu natrčao Dejan Vidić i postigao novi gol za vođstvo Sloge 1:0.
Sloga već u utorak u Modriči kao domaćin igra revanš utakmicu četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine protiv Posušja. Sloga ganja zaostatak od jednog gola, u Posušju su poraženi 3:2

ŠIROKI BRIJEG - SLOGA MERIDIAN 0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Vidić u 55. Stadion: "Bare" Čitluk. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Pomoćnici: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Jure Musa (Čitluk). Kontrolor: Vedran Zovko (Mostar). Delegat: Amir Hadžić (Velika Kladuša). Žuti kartoni: Trako, Predragović, Dadić (Sloga Meridian)
ŠIROKI BRIJEG: Josip Bender, Ivan Pranjić, Mateo Mužek (od 79. Luka Marin), Božo Prusina, Ilija Mašić, Ilija Bagarić (od 57.minuta Mišić), Daniel Lukić (od 65. Stefen Činedu), Luka Mamić(od 65. Siril Dominik Kpan), Mislav Matić (od 78. Marko Capan), Marijan Ćavar, Mihael Kuprešak. Trener: Dino Skender.
SLOGA MERIDIAN: Elvir Trako, Franko Dadić ( 90+1. Dorđe Milojević), Albin Omić, Ajdin Redžić, Luka Božičković (od 46.minuta Srđan Mrzić), Zoran Karać (od 46. Mlden Veselinović), Vasilije Perković (od 90+2. Siniša Dujaković), Dejan Popara (od 62. Fedor Predragović), Srđan Grabež, Boris Varga, Dejan Vidić. Trener: Vlado Jagodić.
Igrač utakmice: Dejan Vidić (Sloga Meridian)

Sloga : Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman