Borac srušio šampiona i primakao se tituli

detalj sa derbija u Mostaru FOTO: N. Kulaga/FK Borac

Borac je blizu treće šampionske titule u Premijer ligi BiH. Banjalučani su večeras na stadionu “Pod Bijelim brijegom” u Mostaru pobijedili sa 1:0 aktuelnog šampiona BiH Zrinjski i pobjegli mu 12 bodova koji će biti teško dostižni u 11 preostalih utakmica. Trenutak odluke zbio se u 33. minutu kada je poslije kornera sa desne strane i kombinacije gostiju lopta došla do Davida Vukovića na 18 metara, on je šutirao, golman Marko Marić je dotakao loptu, ali je oba od stative završila u mreži – 0:1.

Zrinjski je u nastavku nastojao da izjednači rezultat, nije uspio, tako da su crveno-plavi došli do 17. pobjede u prvenstvu u 22 odigrane utakmice i nastavili su niz nepobjedivosti na 21 meč za bodove. Vinko Marinović trener Borca ima priliku da uđe u istoriju kao trener koji će i sa trećim klubom osvojiti šampionsku krunu nakon Zrinjskog i Sarajeva.

Zrinjski – Borac    0:1 (0:1)

Stadion: “Pod Bijelim brijegom” u Mostaru. Gledalaca: 2.000. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Strijelac: 0:1 Vuković (33). Žuti kartoni: Sabljić (Zrinjski), Grahovac, Jurilj, Milošević (Borac).
ZRINJSKI: Marić, Barišić, Ćorluka, Jukić (od 65. Hrvanović), Ramić (od 46. Sabljić), Ivančić, Savić (od 65. Bradarić), Šunjić (od 78. Jakovljević), Korda, Tičinović (od 65. Malekinušić), Bilbija.
BORAC: Milošević, Ćelić, Grahovac (od 61. Fićović), Kardona, Vuković, Lukić (od 80. Makarić), Kvržić, Čavić (od 67. Jurilj), Blagaić (od 80. Terzić), Šušić, Nišić.

Sloga : Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman