Evropski snovi Sloge postaju stvarni

Sloga će makar 24 sata bitisati na trećem mjestu WWIN lige Bosne i Hercegovine. Evropski snovi u ovim trenucima postaju java. Izabranici Vlade Jagodića u okviru 23.kola savladali su ekipu Tuzla City rezultatom 3:1.
U 12.minutu sjajna akcija Sloge iz udžbenika prošao je Mladen Veselinović Slogino dijete probio po strani došao do stative, poslao povratni pas koji u mrežu šalje Dejan Vidić za vođstvo Dobojlija 1:0. Nekoliko minuta kasnije Predragović je šutirao ali to je bio lak plijen za Eldina Lolića. Igrao se 42.minut centaršut Redžića a glavom Nikolić šutira pravo u Lolića. Sezona karijere Dejana Vidića koji je proglašen za najboljeg igrača Republike Srpske na manifestaciji Dan fudbala Republike Srpske. On u 45.minutu oduzeo je loptu jednom odbrambenom igraču gostiju i postigao svoj 15-ti prvenstveni gol za povećanje vođstva Sloge 2:0.
U 53.minutu ponovo sjajna prilika za Slogu Vidić je glavom prebacio do Popare, ovaj odlično šutira ali bravurozno brani Lolić. Samo minut kasnije   Srđan Grabež iz gužve postiže gol za 3:0. U toku je bio 58.minut Mladen Veselinović je uputio udarac ali na mjestu je čuvar mreže Tuzlaka. U 79.minutu "rezervista" Irfan Hadžić pogađa mrežu Šćekića za 3:1. Ispostaviće se da je to bio počasni gol za goste.

SLOGA MERIDIAN - TUZLA CITY 3:1  (2:0)

Strijelci: 1:0 Vidić u 12, 2:0 Vidić u 45, 3:0 Grabež u 54, 3:1 Hadžić u 79. Stadion: "Dr.Milan Jelić" Modriča. Gledalaca: 400. Glavni sudija: Peljto Irfan (Sarajevo). Pomoćnici: Davor Beljo (Mostar) i Nebojša Žugić (Banja Luka). Posmatrač suđenja: Momir Širko (Banja Luka). Delegat: Dragomir Đajić (Istočna Ilidža). Žuti kartoni: Veselinović (Sloga Meridian), Nikić (Tuzla City)
SLOGA MERIDIAN: Nemanja Šćekić, Miloš Nikolić (od 70. Bojan Batar), Ajdin Redžić, Fedor Predragović (od 63. Zoran Karać), Mladen Veselinović (od 63. Srđan Mrzić), Dejan Popara(od 83. Vasilije Perković), Milan Milanović, Josip Kvesić (od 83. Marko Brnović), Srđan Grabež, Boris Varga, Dejan Vidić. Trener: Vlado Jagodić.
TUZLA CITY: Eldin Lolić, Nenad Nikić, Faruk Bihorac (od 90+1. Hamza Redžić), Mirza Delimeđac, Mustafa Šukilović (od 46.minuta Irfan Hadžić), Mirzad Mehinović, Đorđe Pantelić (,od 90+1. Teufik Hodžić), Huso Karjašević, Jasmin Osmić (od 70. Ajdin Nukić), Rijad Kobiljar (od 85. Anis Jašaragić), Tino-Sven Sušić. Trener: Samir Adanalić.
Igrač utakmice: Dejan Vidić (Sloga Meridian)

Sloga 0 : 0 Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman