Borac nanizao i 22. utakmicu bez poraza u prvenstvu

David Vuković FOTO: FK Borac/N. Kulaga

Banjalučki Borac zabilježio je večeras 18. prvenstvenu pobjedu i odigrao 22. utakmicu za bodove zaredom bez poraza u Premijer ligi BiH. Lider je večeras sa 3:1 pobijedio “fenjeraša” Zvijezdu-09 iz Etno sela Stanišići. Izabranici trenera Vinka Marinovića otišli su na prvenstvenu pauzu sa 12 bodova prednosti na drugoplasirani Zrinjski koga će ugosti u narednom 24. kolu.

U 38. minutu Enedin Mulalić je u svom šesnaestercu oborio Davida Vukovića, dosuđen je jedanaesterac za domaćina, a siguran sa penaltika bio je Zoran Kvržić – 1:0.
Banjalučani su rezultatsku prednost udvostručili u 51. minutu kada je dvadesetogodišnji David Vuković primio jednu loptu, oslobodio se svog čuvara i sa 20 metara pogodio desni donji ugao gostiju. Rezultatsku neizvjesnost u 79. minutu vratio je Vadze Godsvil, ali deset minuta kasnije pitanje pobjednika riješio je Vasilije Terzić golom sa 18 metara.

Borac – Zvijezda-09    3:1 (1:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 2.000. Sudija: Aleksandar Njagomirović (Prnjavor). Strijelci: 1:0 Kvržić (38 – penal), 2:0 Vuković (51), 2:1 Godsvil (79), 3:1 Terzić (89). Žuti kartoni: Šipovac, Mulalić, Ostojić, Raca (Zvijezda-09).
BORAC: Milošević, Ćelić, Kardona, Vuković (od 90. Jurilj), Kvržić, Čavić (od 76. Hrelja), Vranješ (od 76. Fićović), Terzić, Šušić, Nišić, Marčetić (od 60. Lukić).
ZVIJEZDA-09: Jelovac, Tomanović, Šipovac (od 59. Savić), Dujković (od 59. Raca), Godsvil, Ostojić, Mulalić (od 59. Malić), Ivančić (od 59. Karaklajić), Ponjević (od 86. Ristanović), Šapić, Vukoja.

Sloga 0 : 0 Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman