Remi Španije i Brazila

Fudbaleri Španije i Brazila remizirali su 3:3 (2:1) u prijateljskoj utakmici odigranoj na stadionu "Santjago Bernabeu".

Već u 12. minutu je Rodri zatresao mrežu iz jedanaesterca, a Dani Olmo je u 36. povećao na 2:0 u korist domaćina. Gosti iz Južne Amerike su uspjeli da smanje zaostatak pogotkom Rodriga u 40. minutu.

Na poluvremenu je u igru ušao Endrik i nakon svega pet minuta postigao gol za izjednačenje. Brazilski fudbaler će od ljeta nositi dres Real Madrida i već se navikao da postiže golove na stadionu "Santijago Bernabeu".

Do kraja utakmice je domaćin imao više šansi, a najbolju su iskoristili u 87. minutu. Rodri je ponovo preuzeo odgovornost, izveo penal i savladao Benta. Djelovalo je da "crvena furija" stiže do trijumfa, ali je glavni sudija u 96. minutu dosudio penal za "selesao". Lukas Paketa je bio precizan i donio remi Brazilu.