Radnik pao u sudijskoj nadoknadi na Grbavici

Foto/ Sport1.ba

Fudbaleri Željezničara uspjeli su slaviti protiv Radnika u prvoj utakmici 11. kola WWin lige Bosne i Hercegovine. Konačan rezultat na Grbavici glasio je 2:0

Tokom prvog poluvremena, Željezničar je bio dominantan u posjedu lopte, ali konkretne šanse bile su rijetke. Najbolju priliku imao je Abdulmalik Al Jaber u 26. minuti, kada mu je udarac blokiran, a zatim je šutirao makazicama preko gola. Radnik je uzvratio tri minute kasnije preko Teodorovića, koji je nakon izlaska jedan na jedan s golmanom Muftićem pogodio stativu.

Domaći su nastavili s napadima u drugom poluvremenu, a prvu priliku imali su u 48. minuti, kada je Boljević šutirao, ali je golman Samurović uspješno intervenisao. Radnik je uzvratio u 56. minuti preko Teodorovića, čiji je udarac sa ivice kaznenog prostora otišao tik pored stative.

U 73. minuti Dangubić je imao sjajnu priliku glavom nakon centaršuta Odinake, ali ga je stativa spriječila u postizanju pogotka. Željezničar je potom u 82. minuti postigao gol preko Radinovića, ali je pogodak poništen jer je lopta prethodno napustila igralište.

Na početku sudijske nadoknade Radnik ima još jednu odličnu šansu, ali Maričić iz jako dobre pozicije, kada je možda mogao i dodavati, šutira prilično slabo.

Prava drama odigrala se u sudijskoj nadoknadi. Prvo je u 93. minuti štoper Radnika, Josipović, napravio veliku grešku koju je Boljević iskoristio, stigao do lopte prije Samurovića i doveo Željezničar u vodstvo. Nedugo zatim, dosuđen je penal za Željezničar koji je Boljević sigurno realizovao, postavljajući konačan rezultat 2:0.

Željezničar 2 : 0 Radnik
Široki Brijeg : Borac
Velež : Posušje
Igman : Sarajevo
Sloboda : Zrinjski